Zdechovský (KDU-ČSL): Chceme jednotnou evropskou databázi historie aut

13.03.2014 14:00 | Zprávy

Lidé, kteří kupují ojeté auto, často vůbec nevědí, kolik má vozidlo ve skutečnosti najeto. Ve velké většině případů se přitom jedná o mnohonásobně větší počet ujetých kilometrů, než se oficiálně uvádí. Řešení tohoto problému na evropské úrovni si vytkla jako jednu ze svých priorit KDU-ČSL pro volby do Evropského parlamentu.

Zdechovský (KDU-ČSL): Chceme jednotnou evropskou databázi historie aut
Foto: Mgr. Tomáš Zdechovský
Popisek: Mgr. Tomáš Zdechovský

90 % tachometrů je stočených

„Koupíme-li si ojeté auto, můžeme si být na 90 % jistí, že má stočený tachometr. Skutečnou historii se lze dozvědět pouze pokoutnými způsoby přes záznamy o historii auta v chráněných databázích výrobců, říká Tomáš Zdechovský (KDU-ČSL), který se problematikou ochrany spotřebitele dlouhodobě zabývá. „Navíc musím dodat, že fenomén stáčení zdaleka není jen českou specialitou. Setkat se s ním můžeme například i v Německu, které je pověstné poctivostí svých obyvatel. Nadešel čas, aby se problém konečně začal řešit,“ dodal Zdechovský.

Stáčení je celoevropským problémem 

„Protože se jedná o záležitost celoevropského rozsahu, měla by se řešit na úrovni evropské osmadvacítky. Evropská unie zde má jedinečnou příležitost ukázat, že je schopná zasáhnout ve prospěch svých občanů. KDU-ČSL se bude v Evropském parlamentu zasazovat o vytvoření celoevropské databáze historie aut, kde by si každý spotřebitel mohl jednoduše historii stáhnout,“ vysvětluje Zdechovský lidovecký návrh řešení tohoto problému.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: tiskovky.info

Radek Rozvoral byl položen dotaz

Je pravda, že jste pro progresivní zdanění?

A jestli ano, jak pak můžete hovořit o spravedlivém sociálním systému? Co je spravedlivého na tom, že má doplácet více jen proto, že je schopný? Navíc nemyslíte, že ti nejbohatší pomáhají často sami - někdy teda zcela zištně kvůli vlastnímu PR, ale proč by měl stát penalizovat ty, co jsou úspěšní?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Senátorka Kovářová: V situaci, kdy žijeme na dluh, je to nezodpovědné

17:17 Senátorka Kovářová: V situaci, kdy žijeme na dluh, je to nezodpovědné

Projev na 8. schůzi Senátu 9. dubna 2025 k zákonu o podpoře sportu