Europoslanec a místopředseda KDU-ČSL Tomáš Zdechovský externě posílí redakci zpravodajského serveru EuroZprávy.cz patřící do mediální skupiny INCORP, a.s. Jeden z nejvlivnějších mužů v Bruselu bude především psát komentáře či analýzy, které se týkají historie. Už v minulosti o svém přehledu čtenáře přesvědčil, když na webu publikoval o Ležácích, věrozvěstech Cyrilu a Metodějovi, svatém Václavovi či naposledy připomněl třicáté výročí úmrtí bývalého prezidenta Gustáva Husáka. „Je neustále nutné psát o našich dějinách. Rád vyzdvihuji naše hrdiny, ale zároveň upozorňuji na křivdy, především v období komunistického bezpráví. Nabídku webu EuroZprávy.cz stát se externím dopisovatelem jsem s radostí přijal a své jméno s médiem spojím velmi rád,“ říká Tomáš Zdechovský.
Novou akvizici vítá šéfredaktor mainstreamového webu EuroZprávy.cz Lukáš Kňazovický. „Tomáš Zdechovský v předchozích příspěvcích prokázal výbornou orientaci naší někdy složité historie. Oceňuji jeho styl, který je pro čtenáře dobře přehledný, a oslovuje tak i mladou generaci, která bohužel často netuší, jaké statečné lidi jsme měli. Budeme se těšit na jeho další témata,“ přeje si Lukáš Kňazovický.
Pro Tomáše Zdechovského není práce v médiích ničím cizím. V roce 2003 zastával funkci šéfredaktora křesťanského serveru Christ Net.cz a v letech 2004-2005 byl i ředitelem portálu. V minulosti se rovněž specializoval na komunikaci a založil PR agenturu Commservis.com. „I když jsem se jako politik ocitl na druhém břehu, práce v médiích mě stále oslovuje. Rád tvořím a rovněž se neustále sebevzdělávám, proto jsem nad nabídkou webu EuroZprávy.cz dlouho nepřemýšlel,“ konstatuje Zdechovský, který je známý rovněž jako básník a spisovatel.
Ve veřejné politice poprvé na sebe upozornil v roce 2004, kdy pracoval jako poradce a volební manažer předních českých politiků. Výrazného úspěchu dosáhl o dva roky později, kdy vedl kampaň legendě české politiky Petru Pithartovi a pomohl mu ke zvolení do Senátu, když ve svém obvodě zvítězil o pouhých 26 hlasů. Zdechovský v roce 2006 také vstoupil do KDU-ČSL a v roce 2010, kdy se strana nedostala do Poslanecké sněmovny, se stal jejím krizovým manažerem. Po prohraných volbách definitivně stanovil žlutou jako volební barvu lidovců. V roce 2014 se stal europoslancem a o pět let později svoji pozici ve volbách obhájil. Od loňského ledna je místopředsedou lidovců. Do centra pozornosti se dostal loni v únoru, kdy upozornil na možný střet zájmů premiéra Andreje Babiše, který jej společně s pirátským kolegou Mikulášem Peksou nazval před národem vlastizrádcem. Zdechovský proto musel mít ochranku, neboť někteří lidé mu a jeho rodině hrozili smrtí.
Šéfredaktor mainstreamového webu EuroZprávy.cz Lukáš Kňazovický u Tomáše Zdechovského oceňuje i jeho pomoc v době, kdy se čeští občané dostanou v zahraničí do nesnází. „Pomohl z vězení v Súdanu dostat humanitárního pracovníka Petra Jaška, angažoval se v případě řidiče kamionu Jiřího Sagana za údajné pašování migrantů. Rovněž se zapojil do vyjednávání o propuštění z tureckého žaláře dvou Čechů Miroslava Farkase a Markéty Všelichové, a to za spolupráci s kurdskou milicí YPG,“ tvrdí Kňazovický o politikovi, který letos v červnu obdržel od velvyslance Malediv Hassana Sobira ocenění za podporu tamní demokratické opozice.
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: PV
FactChecking BETA
Faktická chyba ve zpravodajství? Pomozte nám ji opravit.