„Lidská práva považujeme za univerzální hodnotu podobně jako zdravé životní prostředí a podporujeme touhu Tibeťanů žít ve svobodné společnosti,“ uvedl Petr Štěpánek, starosta Prahy 4 a odborník na zahraniční věci v zeleném týmu stínování vlády. Zároveň pozval všechny zájemkyně a zájemce o tibetskou kulturu na vernisáž Tibetský večer, která se koná dnes ve velkém sále nuselské radnice.
„Tibeťanky a Tibeťané si za poslední desítky let vytrpěli systematické porušování lidských práv ze strany Číny v podobě anexe, okupace a násilné asimilace a v posledních letech se na tom mnoho nezměnilo,“ dodal Bronislav Tomek, vedoucí odborné sekce pro lidská práva Strany zelených.
Tibetské národní povstání propuklo 10. 3.1959 ve Lhase. Při potlačování povstání vojsky čínské armády zemřelo více než 86 000 obyvatel Tibetu. Následoval odchod dalších desítek tisíc lidí včetně dalajlámy do exilu.
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: PV