Gigantická katastrofa. Bruselští papaláši a kazisvěti nás hodlají nadále očúrávat. Velmi se to týká uprchlíků i vás. Babiš, Bělobrádek, kníže, Filip, Gazdík, Okamura a další promluvili

29.12.2015 16:04 | Zprávy

ANKETA Česká tisková kancelář informovala, že dánský premiér Lars Lökke Rasmussen řekl, že by se mělo zvážit, zda by měli mít běženci právo žádat o azyl v Evropě, když před příchodem do Evropy pobývali v Turecku, kde se nebojuje. Dále otevřel otázku, zda by azylant nadále měl právo zvát si do hostitelské země členy své rodiny. Kvůli tomu by se dle něj měly případně změnit i Ženevské konvence o uprchlících.

Gigantická katastrofa. Bruselští papaláši a kazisvěti nás hodlají nadále očúrávat. Velmi se to týká uprchlíků i vás. Babiš, Bělobrádek, kníže, Filip, Gazdík, Okamura a další promluvili
Foto: ParlamentníListy.cz
Popisek: Vlajky před Evropským parlamentem v Bruselu

„Přichází doba, kdy je třeba diskutovat o tom, zda upravit pravidla hry,“ citovala Rasmussena agentura Reuters. Na dotaz, zda tím myslí i mezinárodní konvence, odpověděl, že ano. „Je jasné, že v určitém bodě, když to Evropa nedostane pod kontrolu, musíte začít diskutovat,“ dodal.

„Pokud jste dva tři roky v Turecku, kde se nebojuje, máte pak mít umožněno zamířit do Evropy a žádat zde o azyl? Dnes pravidla říkají ano, musíme o tom ale debatovat,“ řekl premiér.

To je dost, že to tak významnému politikovi Evropy a NATO vůbec došlo

ParlamentníListy.cz se dotázaly politiků, co si o poznámkách dánského premiéra ohledně změny pravidel týkajících se běženců myslí. Drtivá většina politiků s Rasmussenem souhlasí a domnívá se, že by se pravidla pro běžence měla zpřísnit. Politici také upozorňují, že migranti, kteří jdou do Evropy z bezpečných zemí, jsou ekonomickými migranty, nikoli uprchlíky.

„Západní politici postupně zjišťují, co my kritizujeme už dávno, tedy nekontrolovaný ilegální příliv uprchlíků. Dánský premiér má pravdu, má ovšem zpoždění osm měsíců,“ odpověděl ParlamentnímListům.cz první vicepremiér, ministr financí a předseda ANO Andrej Babiš.

„Změny národního i mezinárodního práva, které se současnou situací nepočítají, jsou na pořadu dne,“ podotknul vicepremiér pro vědu a předseda KDU-ČSL Pavel Bělobrádek.

Tento článek je uzamčen

Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: Lukáš Petřík

RNDr. Luděk Niedermayer byl položen dotaz

Co myslíte, že bude s budoucností Evropy a tedy i naší?

Jestli budeme jediný, kdo se bude snažit o ,,zelenou politiku"? A jaký to má význam pro životní prostředí, když se o ochranu klimatu budeme snažit jen my? Vždyť v porovnání třeba s USA nebo Asií jsme pidi světadíl. Nebo je podle vás nějaká šance, že by se politici v EU konečně probrali a začali také...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Rajchl na podporu Okamury ukázal největšího cenzora v ČR. Není to Foltýn

17:59 Rajchl na podporu Okamury ukázal největšího cenzora v ČR. Není to Foltýn

Sněmovna by neměla Tomia Okamuru k trestnímu stíhání za předvolební plakát vydat, protože českým sou…