Koalice prosadila i změny doplňkového penzijního spoření

09.09.2011 11:10 | Zprávy

Sněmovna schválila i druhý z trojice zákonů vládní důchodové reformy. Norma řeší doplňkové penzijní spoření - třetí pilíř důchodového systému. Zákon nyní dostane k projednání Senát, v němž má většinu levice. Ta ale reformu odmítá.

Koalice prosadila i změny doplňkového penzijního spoření
Foto: Hans Štembera
Popisek: Ministr financí MIroslav Kalousek (TOP 09) vedle premiéra Petra Nečase (ODS) ve sněmovně

Poslanci již krátce předtím definitivně rozhodli o první části podobě důchodové reformy. Ta má především umožnit vyvedení části peněz ze solidárního penzijního systému na individuální spoření v důchodových fondech, do nichž by lidé převáděli část svých příspěvků státu, které nyní platí do průběžného důchodového systému.

Související:

Druhý z trojice zákonů vládní důchodové reformy řeší změny v existujícím doplňkovém penzijním spoření, které bude třetím pilířem důchodového systému. Zákon nyní dostane k projednání Senát, v němž má většinu levice, která reformu odmítá. 
        

Doplňkové penzijní spoření by jako třetí pilíř důchodového systému mělo být podle představ vlády pouze zdrojem doplňkových příjmů. Lidé, kteří si budou spořit minimálně 300 korun, by podle návrhu nově dostávali od státu měsíčně 90 korun. Nad třistakorunové úspory by za měsíc obdrželi 90 korun a 20 procent ze spořené částky.
    

Pokud si člověk bude měsíčně spořit 1000 a více korun, bude od státu měsíčně dostávat 230 korun. Účastníci penzijního připojištění by tak mohli získat od státu až 2760 korun ročně, ovšem pokud si budou spořit tisícikorunu měsíčně.

Sledujeme téma penzijní reforma

Související:

Tento článek je uzamčen

Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: olb

Ing. Radim Fiala byl položen dotaz

Myslíte, že za to, že EU zaostává může Euro?

Mě přijde, že jsou to spíš neustálé zákazy a byrokracie, kterou si sama EU podřezává pod sebou větev. Na druhou stranu, jestli má někdo konkurovat třeba USA nebo Číně, nemyslím si, že to může být jeden stát v Evropě, a že EU má svůj smysl, jen se musí vzpamatovat a začít dělat politiku jinak

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Jourová na UK? „Výsměch,“ ozývá se. Ale i něco jiného

16:20 Jourová na UK? „Výsměch,“ ozývá se. Ale i něco jiného

Bývalá eurokomisařka Věra Jourová už našla nové uplatnění. Kromě místa v poradním sboru prezidenta P…