„Přestože sociální demokraté řečnili a řečnili, byly reformy stejně odsouzeny ke schválení. Pokud je vůle většiny jasná a ulice se k obstruující opozici nepřidá, nemá zdržování dlouhodobě šanci," zmínil Komárek v komentáři.
Podle něj se ale musí lidé zamyslet nad tím, že většina obyvatel zvolila do sněmovny poslance z proreformních stran.
„Některé reformy, které se probíraly na maratónské schůzi, si můžeme přečíst v programu ODS či TOP 09. Je tedy nejen právem, ale i povinností vládních poslanců vůči občanům, aby vtělili své záměry do zákonů," napsal dále komentátor s tím, že je však přirozené, že opozice protestuje. Jenže její boj je věcně prázdný.
„Vláda neprosazuje nic, co by bylo v rozporu s ústavou, psanými, či nepsanými zvyklostmi demokracie a lidských práv. Jde o poměrně krotké středopravicové reformy vedené snahou vylepšit finanční bilanci státu. Zda se to podaří, není jasné, zvláště to, zda nebudou ušetřené prostředky nenasytnými úředníky a politiky rozkradeny. Za pokus to však stojí," zdůraznil k tomu Komárek.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: olb