Kolektory Praha, Obecní dům, Dopravní podnik, Pražská plynárenská, Pražská energetika nebo Pražské služby. To všechno jsou společnosti, kde můžeme narazit na volené zastupitele. V drtivé většině se jedná o zástupce TOP 09, která byla u moci v době primátora Tomáše Hudečka. Méně často lze narazit na občanské nebo sociální demokraty. Kdo konkrétně tedy v radách sedí? Mohli jsme zde vidět někdejšího šéfa pražské TOP 09 Jiřího Vávru, starostku Prahy 2 a poslankyni Janu Černochovou, socialistu Karla Březinu, občanskou demokratku Andreu Vlásenkovou nebo údajného kmotra pražské ODS Pavla Hurdu.
Součet částek, které ročně plynou na účty politiků, sedících v dozorčích nebo řídících orgánech společností, je v řádech milionů. Drtivá většina z nich je spojená s TOP 09.
"Za sebe mohu uvést, že během koaličních jednání týkajících se obsazování funkcí ve volených orgánech městských společností, jsem prosazovala a do budoucna budu prosazovat i nadále, aby tato místa byla obsazována kvalifikovanými odborníky, kteří mají nejen adekvátní vzdělání, ale i zkušenosti z daného oboru. Když se takoví schopní lidé najdou i v řadách politiků, nejsem samozřejmě proti. Nemá ale jít o žádné trafiky. Adekvátnost odměn takto obecně hodnotit nechci, je to velmi individuální," sdělila ParlamentnímListům.cz pražská primátorka Adriana Krnáčová (ANO). Stejný dotaz směřovala redakce taktéž na ministerstvo financí, které ovšem ani na opakované urgence nereagovalo.
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: tan, mag, liš