Diskusi, která se odehrála v salonku jednoho místního baru, začal Pavel Talaš, který nejdříve vysvětlil lidem, co ho vlastně vedlo k tomu, že kandidaturu přijal. „Je to nespokojenost se situací v této zemi: ekonomickou, politickou i morální,“ uvedl na začátek Talaš a dál hovořil o programu Úsvitu, který hodlá samozřejmě prosazovat.
„Nevím, proč se stále hovoří o tom, že to, co je možné ve Švýcarsku, u nás možné není. Mohu se tomu pouze pousmát, protože jde o účelové tvrzení,“ zdůraznil. „Naším cílem je důstojný život, dobrá zdravotní péče, dobrá práce pro všechny a odpovídající odměna. Pokud chcete být šťastní, musí být šťastný i váš soused. Chyba je ve společnosti,“ uvedl kandidát a také upozornil na to, že chce prosazovat bezpečnost a veřejný pořádek. „Už tu máme i patnáctileté delikventy nebo vrahy. To je samozřejmě nezdravé,“ posteskl si a vzpomenul i krizi skupin lidí s nízkými příjmy, kteří se dostávají do platební neschopnosti.
Okamura nechce anonymy a podržtašky
Pak už předal kandidát slovo Okamurovi. „Proč jsme si vybrali právě pana Talaše? Nechceme žádné trafikanty, kteří nejvyšší plat dostanou až v politice a pak z toho šílí. Chceme vybírat kandidáty, kteří mají za sebou kariéru a lidé je dobře znají. Chceme přinést do politiky úplně nový vítr. My žádné stranické anonymy a podržtašky nechceme. To není styl Úsvitu,“ vysvětlil Okamura, který také připomenul nejožehavější fakt, že jde o otce jeho přítelkyně, což bývá hlavním terčem kritiky. Tuhle skutečnost ale vidí šéf Úsvitu spíš jako plus. „Není tajemstvím, že je to otec mé přítelkyně. Ale protože je tohle místo po mně, tak jsem chtěl člověka, za kterého mohu stoprocentně ručit, a že nezradí. Když by se dostal do Senátu, tak tam ucítí velké tlaky a přetahovaní, takže my potřebujeme člověka, který je pevný,“ hřímal.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: Daniela Černá