Eliška Wagnerová v minulosti řešila také kauzu Michala Viewegha, který se soudil s bulvárem. Před koncem svého funkčního období stihla dopálit tehdejšího premiéra Nečase, když jeho reformy označila v rozhovoru pro Právo za šílené a asociální. Senátorkou je bývalá místopředsedkyně Ústavního soudu dva roky. „Práce u soudu mi byla bližší, v Senátu se ale snažím. Nebudu zastírat, že u zákonů jde jednak o jejich legislativní stránku, ale také o obsahovou. Tomu všemu jeden jediný člověk nemůže rozumět. Od toho existují kluby, kde se předpokládá, že jednotliví senátoři by měli mít odborný vhled do různé problematiky,“ uvedla Wagnerová s tím, že proto, že si uvědomuje své limity, začala chodit na jednání Klubu na obranu demokracie.
„Pak nakonec ale vidíte, že kluby jsou malé a ani v patnácti lidech není možné najít na celou řadu věcí odborníky. To je pak problém, protože senátoři jsou tlačení časem. Máme na projednání zákona 30 dnů, takže nemůžeme dlouho váhat a shánět si expertizy. To jsou úskalí, která vidím a není mi dobře po těle, když tohle vím. To se mi u Ústavního soudu nemohlo stát, protože když jsem něco dělala, věděla jsem, co dělám a mohla jsem si za tím stoprocentně stát. Tady člověk váhá,“ dodala Wagnerová, která byla také předsedkyní Nejvyššího soudu.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
Ukrajina (válka na Ukrajině)
Zprávy z bojiště jsou v reálném čase těžko ověřitelné, ať již pocházejí z jakékoliv strany konfliktu. Obě válčící strany z pochopitelných důvodů mohou vypouštět zcela, nebo částečně nepravdivé (zavádějící) informace.
Redakční obsah PL pojednávající o tomto konfliktu naleznete na této stránce.
autor: Daniela Černá