Exsoudkyně a senátorka: Sekala jsem politiky přes pracky. Propad chudších lidí začal už za Topolánka

15.04.2014 8:30 | Zprávy

České právo je stále v pohybu. I to je důvod legislativních problémů v České republice. Bývalá soudkyně, dnes senátorka Eliška Wagnerová vysvětlila na besedě ve Zlíně také důvody, proč se opírala do minulých vlád.

Exsoudkyně a senátorka: Sekala jsem politiky přes pracky. Propad chudších lidí začal už za Topolánka
Foto: hns
Popisek: Senátorka Eliška Wagnerová.

Eliška Wagnerová v minulosti řešila také kauzu Michala Viewegha, který se soudil s bulvárem. Před koncem svého funkčního období stihla dopálit tehdejšího premiéra Nečase, když jeho reformy označila v rozhovoru pro Právo za šílené a asociální. Senátorkou je bývalá místopředsedkyně Ústavního soudu dva roky. „Práce u soudu mi byla bližší, v Senátu se ale snažím. Nebudu zastírat, že u zákonů jde jednak o jejich legislativní stránku, ale také o obsahovou. Tomu všemu jeden jediný člověk nemůže rozumět. Od toho existují kluby, kde se předpokládá, že jednotliví senátoři by měli mít odborný vhled do různé problematiky,“ uvedla Wagnerová s tím, že proto, že si uvědomuje své limity, začala chodit na jednání Klubu na obranu demokracie.

„Pak nakonec ale vidíte, že kluby jsou malé a ani v patnácti lidech není možné najít na celou řadu věcí odborníky. To je pak problém, protože senátoři jsou tlačení časem. Máme na projednání zákona 30 dnů, takže nemůžeme dlouho váhat a shánět si expertizy. To jsou úskalí, která vidím a není mi dobře po těle, když tohle vím. To se mi u Ústavního soudu nemohlo stát, protože když jsem něco dělala, věděla jsem, co dělám a mohla jsem si za tím stoprocentně stát. Tady člověk váhá,“ dodala Wagnerová, která byla také předsedkyní Nejvyššího soudu.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

Ukrajina (válka na Ukrajině)

Zprávy z bojiště jsou v reálném čase těžko ověřitelné, ať již pocházejí z jakékoliv strany konfliktu. Obě válčící strany z pochopitelných důvodů mohou vypouštět zcela, nebo částečně nepravdivé (zavádějící) informace.

Redakční obsah PL pojednávající o tomto konfliktu naleznete na této stránce.

autor: Daniela Černá

Senioři jsou jediná skupina, která od 2020 netratila

A není to snad pravda? Vždyť pracujícím klesají zejména kvůli inflaci mzdy, zatímco důchodcům důchody rostou. Komu je dorovnávám příjem tak jako důchodcům? Netvrdím, že máme hodit důchodce přes palubu, nezaslouží si to, ale cožpak si my ostatní zasloužíme takové mzdy? My třeba o důchodců navíc nemám...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„Pendrekový zákon“ narazil. Senátoři podávají ústavní stížnost. I někteří vládní

15:40 „Pendrekový zákon“ narazil. Senátoři podávají ústavní stížnost. I někteří vládní

Vládní „pendrekový“ paragraf o činnosti pro cizí moc, který už podepsal prezident Pavel, bude čelit …