Modrý šťoural a provokatér Kubera. Čtěte jeho ostrou odpověď levici

07.02.2012 16:28 | Zprávy

Veřejné slyšení k petici směřující proti důchodové reformě a požadující odchod Nečasovy vlády bylo podle senátora ODS Jaroslava Kubery jen předvolebním mítinkem sociální demokracie. Jinde by za to platila těžké peníze, v Senátu to pod záminkou veřejného slyšení měla zadarmo.

Modrý šťoural a provokatér Kubera. Čtěte jeho ostrou odpověď levici
Foto: Hans Štembera
Popisek: Senátor Jaroslav Kubera

Koncem minulého roku nasbírali sociální demokraté během sedmnácti dnů 91 tisíc podpisů pod petici „Proti nespravedlivé důchodové reformě a za odchod vlády P. Nečase“. Ta už byla projednána v senátním petičním výboru a dnes se stala předmětem veřejného slyšení, které uspořádal Výbor pro vzdělávání, vědu, kulturu, lidská práva a petice.

Hájit reformy nedorazili na slyšení do Senátu premiér ani příslušní ministři, vyslali pouze úředníky v čele s náměstkem ministra práce a sociálních věcí Janem Dobešem. Na následné tiskové konferenci toto ignorování protestů občanů kritizovalo sociálnědemokratické vedení Senátu i předseda ČSSD Bohuslav Sobotka. Z míst novinářů se jim však dostalo rázné odpovědi od senátora ODS Jaroslava Kubery, který sociální demokraty obvinil, že si ze slyšení udělali předvolební mítink.

Bylo mu líto Špidly, a tak zašel na jeho mítink

„Tohle byl typický předvolební mítink sociální demokracie, to rozhodně žádné slyšení nebylo. Kdyby to udělali v Paláci kultury, nebo někde jinde, tak by zaplatili těžké peníze za pronájem, tady to měli zadarmo pod záminkou, že to je veřejné slyšení Senátu,“ upozorňuje senátor Kubera pro ParlamentníListy.cz na to, že petice navíc nebyla vůbec určená Senátu, ale sněmovně.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: Jiří Hroník

Filip Turek byl položen dotaz

nedůvěra EK

Nestálo by už za to, pokusit se napříč parlamentem najít dost hlasů pro vyslovení nedůvěry EK, popř. pro její odvolání - po tom co předvádí von Layenová i Kallasová.

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„Pendrekový zákon“ narazil. Senátoři podávají ústavní stížnost. I někteří vládní

15:40 „Pendrekový zákon“ narazil. Senátoři podávají ústavní stížnost. I někteří vládní

Vládní „pendrekový“ paragraf o činnosti pro cizí moc, který už podepsal prezident Pavel, bude čelit …