Posudek experta: Billboardová kampaň v Ústeckém kraji je specifická

13.10.2012 9:40 | Zprávy

Proti nepřizpůsobivým, zdůrazňování cikánské problematiky a shazování politických rivalů, to jsou stěžejní motivy billboardových hesel, která vidí řidiči projíždějící severem Čech. Nejde přitom jen o slovní agresivitu Dělnické strany sociální spravedlnosti. Ústecký kraj byl podle marketingového experta, který s redaktorkou ParlamentníchListů.cz region projel, v předvolební masáži však prý viditelně odlišný.

Posudek experta: Billboardová kampaň v Ústeckém kraji je specifická
Foto: Lucie Bartoš
Popisek: Volební billboard

Jiří Paroubek si ve svých slovech a gestech protiřečí. Hejtmanka Jana Vaňhová naopak se svými „spravedlivými reformami“ prošla posouzením filologa v marketingu na výbornou. Kritiky se dočkal obsah obrazové reklamy s celostátním podtextem proti nezadlužování, kterou se i na severu prezentuje TOP 09 s ministrem, za jehož vedení přitom narostl státní dluh jako za nikoho dříve.

Největší inspirace? Romská komunita

Už to není rebelie a xenofobie jako před lety, kdy sociální demokrat Karel Novotný musel stáhnout své texty, v nichž říkal, že by člověk neměl být zklamaný z toho, že je ve svém státě národnostní většinou. Rok 2012 je v severní části republiky mnohem více otevřený k výrazům jako menšina, Romové, cikán.

Severočeši.cz postavili k silnicím billboardy „I cikán je člověk. Musí se vzdělávat a pracovat“ nebo „Změnou legislativy zatočíme s nepřizpůsobivými sousedy“.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: Lucie Bartoš

Radek Rozvoral byl položen dotaz

Je pravda, že jste pro progresivní zdanění?

A jestli ano, jak pak můžete hovořit o spravedlivém sociálním systému? Co je spravedlivého na tom, že má doplácet více jen proto, že je schopný? Navíc nemyslíte, že ti nejbohatší pomáhají často sami - někdy teda zcela zištně kvůli vlastnímu PR, ale proč by měl stát penalizovat ty, co jsou úspěšní?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„Pendrekový zákon“ narazil. Senátoři podávají ústavní stížnost. I někteří vládní

15:40 „Pendrekový zákon“ narazil. Senátoři podávají ústavní stížnost. I někteří vládní

Vládní „pendrekový“ paragraf o činnosti pro cizí moc, který už podepsal prezident Pavel, bude čelit …