Za minutu a dvacet osm vteřin stihli autoři spotu ukázat zeměkouli, kometu, fotografie míst v regionu, to, jak vchází Libor Lukáš do svého rodného domu v Rudicích nebo jak seká dřevo. Na závěr přeje kandidát na senátora všem: „Přátelé, važme si svých domovů, važme si svého středu světa. Protože jsme na začátku nového roku, připijme si na zdraví, aby ten rok byl u nás všude dobrý. Na zdraví a všechno dobré v roce 2014.“
Nechybí samozřejmě informace o tom, že v hlavní roli vystupuje Libor Lukáš a že děkuje za podporu v doplňovacích volbách do Senátu. Na Facebooku také vysvětlil kandidát na senátora, o co mu ve spotu šlo: „Je to krátký příběh o mém `Středu světa`, o `Zemské ose` a o mém rodném domě. Je to také o tom, že každý máme ten svůj `Střed světa`.“
Demotivuje video voliče nebo zaujme patrioty?
Co člověk, to názor. I marketingoví specialisté a odborníci na propagaci se v názorech na natočené video zásadně liší. Zatímco Petr Dimun tvrdí, že tento spot kandidátovi zcela jistě nepomůže, Jiří Mikeš hodnotí právě strunu patriotismu, na kterou Lukáš prý kvalitně zahrál. „Předvolební spoty mají buď vtipně upozornit na kandidáta, někdy provokovat, jedná-li se o někoho veřejnosti zcela neznámého, anebo mobilizovat a motivovat voliče pro volbu kandidáta již známého. Tento spot není ani vtipný, provokuje spíše nesrozumitelností, když kandidát v podstatě promluví až na konec a vzhledem k tomu, že pan Lukáš je bývalý hejtman Zlínského kraje, tak jeho voliče spíše musí demotivovat,“ vyhodnotil Dimun.
Mediální odborník Jiří Mikeš naopak oceňuje to, že se Lukáš tímto způsobem dostává jaksi blíž k veřejnosti a ujistil, že existují spoty daleko horší. „Voliči ho přijmou. Myslím, že pomůže lokálnímu patriotismu. Moravané svůj kraj upřednostňují,“ reagoval Mikeš.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: Daniela Černá