Zkrachoval jsi, tak se zastřel. Poslanec ČSSD Křeček hovoří o bankách i české levici

25.09.2012 9:04 | Zprávy

Sociální demokracie se snahami získat okamžitý zisk verbováním populárních osobností chybuje. Ty totiž nemají ke straně vztah a spíše jí škodí. Jako mafie na severu Česka, Rath, ale i Dryml. Navíc se ČSSD stále bojí sjednocování levice, aby ji někdo neobvinil z paktování s bolševiky, a nenabízí lidem žádné světlo na konci tunelu.

Zkrachoval jsi, tak se zastřel. Poslanec ČSSD Křeček hovoří o bankách i české levici
Foto: David Sedlecký / wikipedia.org
Popisek: Poslanec Stanislav Křeček

Tak míří hlavně do svých řad poslanec Stanislav Křeček, který kandiduje do Senátu. A zní dost kousavě. 

„Problém sociální demokracie je v tom, že pořád trvá na populárních osobnostech. Na nich zahyne. Vladimír Dryml byl úspěšný ředitel nemocnice, hup a už jsme ho brali. David Rath úspěšný šéf lékařů, už jsme ho taky chtěli. Co ti lidé udělali ve skutečnosti pro sociální demokracii, na to už se nikdo neptal. Podívejte se na všechny ty mafiány ze severních Čech. Jak oni se starají o sociální práva? Nijak, protože je to vůbec nezajímá. Snaha po okamžitém zisku na populárních osobnostech není vždy ku prospěchu strany. A u nás se to ukázalo víc než jasně,“ zlobí se Stanislav Křeček, který patří v ČSSD k nejstarším poslancům. Ve výtkách vůči současné sociální demokracii ale kacířsky pokračuje.

Nabízet zásadní změny

Podle Křečka je problémem dnešní levice, že v očích voličů ztratila na důvěře, a proto se spousta takto zaměřených lidí přesouvá mimo politické strany. Tedy do různých hnutí a organizací, které se proti vládě vymezují mnohem drsněji. „Doplácíme na stagnaci v čase a to, že dlouhou dobu nenabízíme nic nového. Říká se, že chceme to samé jako ODS, jen trochu jinak. To je hodně zlé. Musíme nabízet zásadní změny. Kapitalismus je založen na dluzích, na úvěrech u bank. Když není úvěr, banky nemají smysl. Nicméně tenhle systém nikam nevede. Je třeba ho změnit. Přitom tato generace sociální demokracie říká voličům otevřeně, že se budou mít hůře. Všechno špatně. Je třeba hledat cestu z marasmu,“ vysvětluje.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: Jan Rychetský

Ing. Martin Kolovratník byl položen dotaz

Kolik by do obrany investovalo ANO, když bude u moci?

A co když USA bude, což je dost pravděpodobné, požadovat navýšení výdajů členských států na společnou obranu? Budete to respektovat nebo budete pro vystoupení z NATO? Jinak s vámi souhlasím, že tato vláda řeší více méně jen obranu. Nic proti obraně, je důležitá, ale vadí mě, že stejně intenzivně neř...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„Pendrekový zákon“ narazil. Senátoři podávají ústavní stížnost. I někteří vládní

15:40 „Pendrekový zákon“ narazil. Senátoři podávají ústavní stížnost. I někteří vládní

Vládní „pendrekový“ paragraf o činnosti pro cizí moc, který už podepsal prezident Pavel, bude čelit …