Naštvaní občané vyjdou ve středu do ulic. Jejich cílem je svržení vlády

19.09.2011 16:40 | Zprávy

Pořadateli akce jsou lidé z Iniciativy za demisi vlády a Už stačilo. Obě tyto aktivity vznikly již před řadou týdnů z popudu občanů České republiky, kteří jsou nespokojeni se stylem současného vládnutí.

Naštvaní občané vyjdou ve středu do ulic. Jejich cílem je svržení vlády
Foto: Hans Štembera
Popisek: Radnice v Novém Bydžově

Vše začalo společnou peticí - z nichž první uvedenou podepsalo bezmála 1500 lidí. Ve středu to má pokračovat festivalem na pražském Klárově. A i ten má své hlavní heslo - výzvu, aby současná vláda včetně podala demisi. Na stránkách iniciativy Už stačilo se pak objevují jména osobností, které nominují zde diskutující lidé jako tváře nově vzniklé demokracie. Nejčastěji se tam objevuje jméno Tomia Okamury, Daniela Landy, Jiřího Dienstbiera, ale také třeba Tomáše Vandase, Miloše Zemana nebo Jany Bobošíkové. 

"Protože vláda ČR není schopna zastavit rozkrádání státního rozpočtu a navíc s arogancí sobě vlastní pohrdá občany této země, rozhodli jsme se společně svolat na 21. září 2011 protestní akci pod názvem Festival za demisi vlády. Ten se uskuteční v Praze na Klárově mezi 15:00 - 20:00 hodin," uvádí se na stránkách Iniciativy za demisi vlády. Ta má ve svém znaku sluníčko.

Čtěte také:

Více ZDE

A právě sluníčko by mělo být podle prohlášení na webu hlavním symbolem akce. "Prosíme každého, kdo ten den půjde proti vládě za naší iniciativu, aby si pořídil oranžovou reflexní vestu (zhruba za padesát korun), abychom se poznali. Bude tam vlát i oranžová vlajka s erbem sluníčka, to si pak každý na vestu překreslíme," stojí dále ve výzvě pro všechny, kdo se budou chtít netradičního festivalu zúčastnit.

Čtěte také:

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: Alena Hechtová



Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Jurečkova tabulka o přínosu Ukrajinců: Lež, manipulace, tvrdí opozice. Dali jsme Kyjevu víc než Francie?

21:53 Jurečkova tabulka o přínosu Ukrajinců: Lež, manipulace, tvrdí opozice. Dali jsme Kyjevu víc než Francie?

Vyplácí se finančně naší zemi Ukrajinci? Podle vlády ano, trend je prý jednoznačný. Jenže řada další…