Rudý Štěpán o nových elitách a přeskupení moci. Budou se dít věci

19.08.2012 18:59 | Zprávy

JINÝMA OČIMA Probíhá formování nových elit, které nahradí staré struktury. A možná přijde anarchie. Bude to doprovázet světová pohroma v podobě přírodní katastrofy, anebo velké války. I proto je třeba se kamarádit s mocnou Čínou. Tak přemýšlí Miroslav Štěpán o české budoucnosti. Na zákaz komunistů, jak o to usiluje část dnešní politické garnitury v případě KSČM, by mu prý stačilo pár brigád.

Rudý Štěpán o nových elitách a přeskupení moci. Budou se dít věci
Foto: Ladislav Carda
Popisek: Miroslav Štěpán, bývalý člen ÚV KSČ

„Budoucnost nejen v Česku tkví hlavně v posilování přímé demokracie. Lidé budou asi směřovat k větší samosprávě. Ve finále nebudou vládnout žádní papalášové a bafuňáři, jako za socialismu, ale ani dnešní typ mocipánů, kteří jsou ještě blbější, než ti bývalí. Současní politici jsou buď převlečení komunisté, anebo mladíčci, co nevědí, jak nakládat s mocí. Oba typy se v politice chtějí jen opeřit, tedy namastit si kapsy, “ sdělil ParlamentnímListům.cz jeden z mála uvězněných funkcionářů bývalého režimu Miroslav Štěpán.

Politika a společnost JINÝMA OČIMA

Nevylučuje, že se centralismus bude měnit v samosprávní celky typu zemědělských federací či průmyslovo – řemeslnických sdružení, jak to prorokoval ideolog anarchismu Michail Bakunin. Nicméně, alespoň Česko podle něj žádná revoluce nečeká, protože našinci nejsou draví.

Katastrofa na obzoru?

„Velká sláva nás nečeká. Předvídám vážnou pohromu. Buď, i když si to vůbec nepřeju, přijde nějaká obrovská přírodní katastrofa, anebo válečný konflikt. Ten se může týkat snah o vyvolání rozbrojů v Rusku, anebo soutěžení mezi islámem a křesťanstvím. Navíc stále roste propast mezi hraničáři a hledači. První jsou většinová společnost, které se současné uspořádání líbí, druzí lidé, co stále hledají možnost zavedení spravedlivějšího světa. Hledači získají se zmíněnou katastrofou navrch,“ předpovídá Štěpán a zní to jako z Tolkienových fantasy příběhů Pán prstenů, ale samozřejmě jsou v tom znát i marxistické myšlenky.

Podle něj v závětří hlavního proudu a bez dohledu médií dochází k formování nových elit všude ve světě. „Doufám, že půjde o osobnosti, které chápou službu lidu, když použiji tento hanobený termín, jako opravdový závazek. Nepůjde o žádné hadrníky se špinavýma rukama, kteří se scházejí v parcích, hulí marihuanu a diskutují o společnosti. Ani o bankéře, protože ti už světu ukázali, jak umí vládnout a zatahovat ho kvůli své nenažranosti do krize. V jejich případě jde o krytí mezinárodních zločinů. Půjde ale o hledače,“ přemítá dál.

Tento článek je uzamčen

Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: Jan Rychetský

PhDr. Olga Richterová byl položen dotaz

Proč jste na navýšení rodičovského příspěvku netlačila víc dřív?

Myslím, když jste byli ve vládě? Myslíte, že teď něco zmůžete? A můžete aspoň říci, když už nejste ve vládě, proč a kdo byl proti navýšení rodičovské pro všechny a ve větší míře, která by zohledňovala inflaci a růst cen?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Pozadí sporu o poplatky: Dusno mezi vládou a ředitelem Součkem. Jména, co vadí

20:21 Pozadí sporu o poplatky: Dusno mezi vládou a ředitelem Součkem. Jména, co vadí

Proč Fialův koaliční kabinet ve Sněmovně odložil legislativní změnu vedoucí k navýšení koncesionářsk…