„Pokračování projektu Centra urgentní medicíny samozřejmě podporuji. Jde o klíčovou investici do budoucnosti zdravotnictví v našem kraji. Jsem rád, že vedení KNL a akcionáři našli dohodu o dalším postupu stavby. Shodli jsme se na tom, že nyní řídící a realizační tým projektu přepočítá aktuální cenovou úroveň, která by měla být známa nejpozději do konce letošního května. Potom bychom rádi v zastupitelstvech všech čtyřech akcionářů tuto informaci projednali. Akcionáři pak společně s managementem budou hledat další zdroje na financování projektu,“ uvedl hejtman Martin Půta.
Nemocnice dostala v rámci původního výběrového řízení čtyři nabídky, žádná ale nesplnila finanční limit. Všechny překročily maximální stanovenou cenu 2,2 miliardy bez DPH.
Situaci ve stavebnictví totiž zkomplikovala válka na Ukrajině. Důvodem je zejména enormní nárůst ceny železa a prací, do kterých se významně promítá také zdražení nafty. Centrum urgentní medicíny tak není jediná stavba, u které bylo zrušeno výběrové řízení. Kraj ruší některé veřejné zakázky na opravy mostů či silnic.