Velmi podobně je na tom rozpočtový výhled, kde je v zásobníku investic potřeba 1 1777,3 mil.Kč, ale v letech 2016 až 2020 je plánováno každoročně vynaložit toliko 7 mil.Kč, takže pro realizaci plánovaných investic bude každoročně scházet 27 až 28 mil.Kč. A to, co je nejdůležitější je, že rozpočet vůbec neřeší financování velkých investičních projektů města, zejména z pohledu dopravní infrastruktury, které lze provést pouze za pomocí dotací z EU.
Největšími hrozbami pro rozpočet jsou revitalizační projekty Parku Rochus, kde město pokud nesplní dotační podmínky může přijít až o 28 mil.Kč a nepřijetí OZV o svozu komunálního odpadu, kde může scházet 12,6 mil.Kč. Otázkou jsou i další nášlapné miny, ve formě dokončení víceletých investic či dodržení smlouvy mezi městem a UEFA.
Zastupitelé za ČSSD podpořili dotace do sportu, cestovního ruchu, obnovy architektury, peníze na sociální pomoc, vzdělávání a kulturu. Také podpořili smlouvu o poskytnutí daru Mendlově univerzitě v Brně, koncepci školství ve městě či smlouvu o spolupráci s obcemi v projektu Technologické centrum ORP UH.
Naopak ČSSD nepodpořila Deklaraci o spolupráci s společností SYNOT REAL ESTATE, k.s. při rozvoji areálu Parku Rochus. A to zejména k výhradám k rozsahu schválených investičních akcí, možnému nedodržení dotačních podmínek a finanční náročnosti. ČSSD také nepodpořila OZV o regulaci provozování loterií a jiných podobných her, protože nová OZV rozšiřuje seznam míst, kde je povoleno provozování hazardu, tato OZV nebyla dostatečně projednána v komisích RM, ani v ZM a hlavně nebyly dotazování občané. Přesto tato vyhláška omezuje videoterminály, které bez vědomí obcí povolilo MF za minulých pravicových vlád.
Zpracoval: ing.Antonín Seďa, předseda Klubu zastupitelů za ČSSD