Elektromobily
Státy západní Evropy (Anglie, Francie) vydávají prohlášení o zákazu výroby aut se spalovacími motory a o přechodu na elektromobily v horizontu 20 - 30 let. Předpokládám, že podobný trend schválí politici i v naši zemi. Můžete nám, občanům, říci, jaký má stát příjem za prodané pohonné hmoty a jakým způsobem bude v případě zavedení elektromobilů hrazen tento výpadek. Pokud bude hrazen zvýšením ceny el. energie, kolik budeme platit za 1 kWh.
Zajímá Vás také odpověď na tento dotaz? Podpořte dotaz tlačítkem níže a my Vám odpověď zašleme na e-mail. Nicky uživatelů, které zajímá odpověď budou zobrazeny níže.
Prozatím dotaz nikdo nepodpořil. Buďte první! .)
Odpověď
29.07.2017 6:05:37 - Ing. Antonín Seďa
Děkuji za konkrétní dotaz. Ano,máte v podstatě pravdu v tom,že trendem západní Evropy ,ale nejen jí ,je nahrazování aut s palivem za elektromobily . Již dnes existují podpory na jejich koupi. Konkrétní částku příjmů z prodeje pohonných hmot vám neřeknu ,protože jí nevím . Ale jak spotřební daň ,která je součástí příjmů SEDÍ,tak DPH, budou dosahovat desítek miliard korun. Souhlasím,že před nějakým rozhodnutím vlády či parlamentu,budeme chtít znát dopady nejen na státní a veřejné rozpočty ,ale i na cenu elektrické energie. Problémem je také cena elektromobilů, dostupnost nabíjecích stanic,ekologická likvidace aut na spalovací motory či samotná likvidace čerpacích stanic. Prostě nechci,abychom opakovali chybu se solárních panely,kdy je to byznys pro někoho,ale náklady platí stát ,potažmo daňový poplatník.