KLDR
Co si myslíte o chování KLDR jak jejich vnitřní chování k jejim vlastním občanům, tak jejich chování navenek vůči okolním státům? Také si myslíte, že chování KLDR je pro stát ve 21.století nepřijatelné? Jak se to dá řešit? Sankce OSN, EU nepomáhají, naopak to posiluje tamní režim v jejich uzavřenosti vůči okolnímu světu. Jste pro úplné vypovědění diplomatických styků s KLDR? Není velvyslanectví KLDR v ČR potenciálním bezpečnostním rizikem a není velvyslanectví ČR v KLDR věcí, která legitimizuje tamní režim? Znáte velvyslance ČR v KLDR? Kdo to je? Je to člověk typu Marty Semelové nebo naopak demokratický diplomat? Demokratický diplomat tam musí trpět jako zvíře, a stalinista tam zase dělá ostudu naší zemi. Myslíte si, že dnešní KLDR je demokratičtější a menší mezinárodní riziko než Irák S. Husajna v roce 2003? Myslíte si, že Kim čong un je vinnen ze zločinů proti lidskosti a měl by být souzen mezinárodním soudním tribunálem? Jste pro zásah OSN proti KLDR?
Zajímá Vás také odpověď na tento dotaz? Podpořte dotaz tlačítkem níže a my Vám odpověď zašleme na e-mail. Nicky uživatelů, které zajímá odpověď budou zobrazeny níže.
Prozatím dotaz nikdo nepodpořil. Buďte první! .)
Odpověď
03.08.2017 10:58:38 - Ing. Antonín Seďa
Nejprve musím říci, že režim v KLDR je nedemokratický z pohledu principů Evropy. Také se musím přiznat, že jsem v KLDR nikdy nebyl a proto neznám ani našeho velvyslance v KLDR. Nicméně jsem přesvědčen, že je tam demokrat. Na straně druhé si nemyslím, že izolace této země prospívá a to zejména neprospívá Korejcům. Je třeba také vědět, že KLDR je stále s Jižní Koreou ve válečném vztahu a že jednotky modrých přileb na hranicích obou zemí toho moc nepomohou. Jsme pro diplomatická řešení sporů a nemyslím si, že jaderné zbrojení KLDR přispěje k řešení problémů samotných Korejců. Z pohledu vnitří stability i chování občanů v KLDR je třeba říci, že tito lidé žijí v izolaci s velmi silnou propagandou. Ta je zaměřena na ohrožení KLDR z vnějšku a to ze strany Jižní Koree, USA či EVropy. Osobně jsem proti zrušení diplomatických styků s KLDR a naopak bych nabádal mezinárodní společenství o pomoc, například pro mladé Korejce za pomocí zahraničních studií či stáží. Podívejme se na Vietnam, tam je dnes situace jiná a Vietnam nikoho neohrožuje. Přitom si zachovává komunistické vedení. Zásah OSN by byl potřebný pouze za předpokladu, že by došlo k nebezpečí ze strany jaderného potenciálu KLDR či v případě genocidy vedení KLDR vůči svým občanům.