Neexistence důkazů není důkazem neexistence
Před více než deseti lety vojensky napadly USA suverénní stát - Irák. Jako záminku vojenské agrese použily tvrzení, že se na území Iráku nachází zbraně hromadného ničení. Ještě zhruba v době před dvěma lety byly dostupné informace, že se na území Iráku žádné zbraně hromadného ničení nenašly. Obracím se z dotazem, zda-li nevíte, jak situace s hledáním zbraní hromadného ničení v Iráku vypadá nyní, nebo zda se i nadále pokračuje obhajování vojenské agrese USA vůči Iráku slovy tehdejšího ministra obrany Donalda Rumsfelda, že „neexistence důkazů není důkazem neexistence“.
Zajímá Vás také odpověď na tento dotaz? Podpořte dotaz tlačítkem níže a my Vám odpověď zašleme na e-mail. Nicky uživatelů, které zajímá odpověď budou zobrazeny níže.
Prozatím dotaz nikdo nepodpořil. Buďte první! .)
Odpověď
02.08.2017 15:48:14 - Ing. Antonín Seďa
Ano, máte pravdu, že se ZHN v Iráku nenašly. To ovšem neznamená, že tam nemohly být. Pravdou také je, že Irák ve válce proti Iránu chemické zbraně použil. V době napadení Kuvajtu Irákem, na to se teď již zapomíná, byly obavy z použití ZHN. Tehdy jsme vyslali naše specialisty, aby v případě potřeby pomohli Kuvajťanům. Naštěstí nebyly ZHN použity. Ano, jedním z důvodů invaze do Iráku byla obava z použití ZHN. Ttyo informace přinesly americké zpravodajské služby na základě informací zevnitř Iráku. Ale to nebyl jediný důvod invaze. To sám přece víte.