odškodnění
Egypt by měl podle Zaorálka pozůstalé finančně odškodnit. Jakou částkou? Je to běžné praxe? Pokud třeba ve Francii zemřou vlivem teroristického útoku nějací turisté, odškodňuje Francie jejich rodiny? Je totiž fakt, že lidé do těch zemí jezdí dobrovolně a země se asi snaží občany chránit.
Zajímá Vás také odpověď na tento dotaz? Podpořte dotaz tlačítkem níže a my Vám odpověď zašleme na e-mail. Nicky uživatelů, které zajímá odpověď budou zobrazeny níže.
Prozatím dotaz nikdo nepodpořil. Buďte první! .)
Odpověď
28.07.2017 7:11:05 - Ing. Antonín Seďa
Odškodnění není možná to správné slovo. Hovořil bych raději o finanční vypomoci postiženým . Nicméně je zřejmě ,že každé ministerstvo zahraničí určuje na základě získaných informací či garancí ,která země je bezpečná a která nikoliv. Zároveň každý člověk je zodpovědný sám za sebe za svoji rodinu. Ale jsou případy,například přírodní katastrofy ,které ovlivnit nemůže . A tady by měla nastoupit solidarita k postiženým. Je nutno si uvědomit,že žádný teroristický či kriminální čin nelze předvídat a nelze se před nimi stoprocentně bránit. Pokud jsou přijaty garantovaná bezpečnostní opatření ,pak je otázkou ,zda byla účinná či proč byla porušena . A o tom zřejmě hovoří ministr Zaorálek ,když zmiňuje formu odškodnění.