Jak dlouho budem doplácet na chyby poliktiků
Prosím vás co udělali naši politici tak byl nehorázný zmetek jak se říká ať to jsou dálnice,S-karty,daně romské záležitosti a my jsme oproti Romům diskriminovani my co pracujeme tak na všechno doplácíme a také bych se chtěl zeptat kde jsou naše peníze co se stanovilo že každý platí 100Kč na povodně nikde se o tom nic nepíše jen se říká kolik stát dává na povodně to mi není jasné nebo zase nějaký tunel?
Zajímá Vás také odpověď na tento dotaz? Podpořte dotaz tlačítkem níže a my Vám odpověď zašleme na e-mail. Nicky uživatelů, které zajímá odpověď budou zobrazeny níže.
Prozatím dotaz nikdo nepodpořil. Buďte první! .)
Odpověď
Peníze vybrané na daních prochází veřejnýmim rozpočty (státní rozpočet, rozpočty krajů a obcí). O veřejných výdajích rozhodují politici. Stát hradí např. policii, soudy,armádu, ale také soliciální systém, veřejné služby (např.veřejné školství) a také veřejné investice (např. dopravní infrastruktura). Projednávání veřejných rozpočtů je vrcholné politikum - zákon o stáním rozpočtu je jeden z nejdůležitějších a pochopitelně se názory politických srtan na ně liší.
Pokud nejste spokojen s rozpočtovou poltikou minulých vlád, je dobré se zajímat o to co navrhuje dodavadní opozice. Shodou okolností bude dnes vláda v demisi projednávat návrh rozpočtu na rok 2014 - začátek ještě připravil ministr Kalousek, zbytek už ministr v demisi Fischer. Bud projednán až v nově zvolené sněmovně - KSČM se ale obává že zatím je málo prorůstový (neřeší problémy nezaměstnanosti a ekonomického propadu), anopak ztůlstavájí nedotčeny staré penězovody a nezměnila se ani daňová poltika předchoizí vlády.
P.S. Specielně u výdajů na protipovodňovou ochranu jde spíše o čerpání těchto peněz na konkrétní projekty než že by to byl apriori tunel. To by bylo na samostatný rozbor, ale obecně je těchto opatření vzhledme k zvýšenému riziku opakování povodní málo