Britští premiéři chybují
Po nedávném zveřejnění tzv. Chilcotovy zprávy o invazi do Iráku v roce 2003 se definitivně otřásla prestiž kdysi neotřesitelného premiéra V. Británie Tony Blaira.
Nenarodili jsme se sami pro sebe, ale proto, abychom sloužili své vlasti. ( Jindřich IV.)
Po nedávném zveřejnění tzv. Chilcotovy zprávy o invazi do Iráku v roce 2003 se definitivně otřásla prestiž kdysi neotřesitelného premiéra V. Británie Tony Blaira.
Politika se prý nemá uzavírat před úspěšnými podnikateli, říká Zeman. To je určitě pravda. Úspěšní podnikatelé a obecně pak úspěšní lidé by měli přicházet do politiky. Ale určení pravidel hry, podle kterých se bude hrát, je na parlamentu.
J. C. Juncker včera v Evropském parlamentu předvedl celý arzenál nápadů, jak řešit „existenční krizi“, které nyní podle něj čelí EU po hlasování Britů o odchodu z EU.
Po nedávném zveřejnění tzv. Chilcotovy zprávy o invazi do Iráku v roce 2003 se definitivně otřásla prestiž kdysi neotřesitelného premiéra V. Británie Tony Blaira.
Jak se vcelku trefně vyjádřil k připravované stávce, tedy přesněji k uzavření ordinací praktických lékařů chystanému na 21. září, ministr zdravotnictví Němeček, když označil tuto akci za stávku milionářů.
Podle průzkumu veřejného mínění agentury SANEP, která jako obvykle pracuje s velkým vzorkem telefonicky dotazovaných, bylo dotazováním zjištěno, že přesně 50 % dotázaných se vyjadřuje ve prospěch zálohového výživného.
Prezident Zeman přijal na Pražském hradě rakouského prezidentského kandidát nacionalistické a krajně pravicové strany Svobodných Hofera.
Potrestejme všetečky, kteří chtěli nemístně hrát fér, a odměňme toho, kdo pro nás dělá, co je potřeba, ačkoli by měl hájit především zájmy státu… To je spravedlnost po babišovsku.
Odbory chtějí, aby v příštím roce bylo dosaženo pětiprocentního růstu mezd pracovníků. A je to správné rozhodnutí. Vliv na jeho provedení bude mít ovšem i Česká národní banka a její zacházení s měnou.
Babišovy výroky o romském táboře v Letech byly samozřejmě zcela nevhodné a umožnily prakticky celé politické scéně (mimo hnutí ANO) útočit na Babiše stejným stylem, jako rozzuřený býk útočí na muletu.
Andreji Babišovi je zřejmě poněkud nepohodlné, když se do něj, byť ve vcelku okrajových českých médiích, tu a tam strefuji.
Alexandr Mitrofanov bývá sám sebou i některými neználky či všeználky pasován do role velkého znalce poměrů v české sociální demokracii. To je do jisté míry pravda, protože mu mnoho slabých mozků rádo poskytuje informace a drby o dění v ČSSD.
Evropská levice, a zejména francouzští socialisté a němečtí sociální demokraté se velmi jasně vymezují vůči obchodní dohodě mezi EU a USA, známé pod zkratkou TTIP.
Jak už před pár dny avizovala Mladá fronta Dnes (MfD), bude tento Babišův deník před krajskými volbami známkovat jednotlivé krajské hejtmany. To by bylo v pořádku, kdyby se jednalo o zcela nezávislý deník.
Andrej Babiš, vicepremiér a ministr financí, stále odmítá odejít z dozorčí rady německé chemičky, jejímž je spoluvlastníkem.
Při vstupu do EU v roce 2004 tehdejší vládu nenapadlo si vyjednat výjimky z výše sazeb DPH, které byly tehdy užívány.
Ministr vnitra Chovanec vidí vše poněkud jednoduše a hovoří o tom, že žádné migranty z Turecka nepřijmeme a Řecko musíme donutit plnit jeho povinnosti…
Předseda ODS Fiala, takto vážený univerzitní profesor, chce zřejmě trumfnout před volbami představitele extremistických a radikálních stran.
Nájemci více než 43 tisíc bytů konečně podali žalobu na Bakalovu společnost. A slovo konečně je třeba zdůraznit, protože drzost Z. Bakaly a jeho společníka, kteří byli po jedenáct let pány OKD, neznala mezí.
V rozporu se stanoviskem legitimní syrské vlády v Damašku vpadla turecká vojska do Sýrie.