Katastrofa ČSSD a naprostý nezájem voličů
K druhému kolu senátních voleb se před týdnem dostavilo pouhopouhých 15,4 % oprávněných voličů. To je opravdu zarážející nezájem voličů.
Nenarodili jsme se sami pro sebe, ale proto, abychom sloužili své vlasti. ( Jindřich IV.)
K druhému kolu senátních voleb se před týdnem dostavilo pouhopouhých 15,4 % oprávněných voličů. To je opravdu zarážející nezájem voličů.
Guvernér České národní banky Rusnok na jedné ze svých veřejných diskusí vyjádřil přesvědčení, že takzvaného kurzového závazku, tedy umělého oslabení české koruny, se ČNB zbaví v průběhu příštího roku, v jeho druhé polovině.
Anebo odjinud? Jeden věrný čtenář serveru Vaše věc, pro který píšu většinu svých článků, mě upozornil na článek v Reflexu, kde o mně prý píší nehezké věci.
V některých krajích, konkrétně v Královéhradeckém, Pardubickém a Plzeňském vznikají na tamních hejtmanstvích koalice, jejichž hlavním jmenovatelem je odpor k vládnutí a dominanci hnutí ANO.
České státní finance mají ohromné štěstí. V rozpětí několika málo let byl již druhý ministr ČR časopisem Emerging markets (dnes Global markets) vyhodnocen jako nejlepší ministr financí zemí emerging markets.
Voliči ČSSD, kteří mě v posledních dnech zastavují na ulici, se mě táží, co říkám na volební výsledky této strany. A vesměs mi říkají, že je to naposledy, co tuto stranu ještě volili. Tedy, pokud nedojde k nějaké, jimi blíže nespecifikované změně.
Francouzská strana chtěla návštěvu Vladimíra Putina ve Francii v příštím týdnu věnovat celou problematice Sýrie. Nelze se proto divit, že V. Putin tuto svou státní návštěvu v Paříži skrečoval.
Vysvětlovat debakl ČSSD v krajských volbách únavou z dlouholeté vlády ČSSD je samozřejmě možné. Ale těch méně závažných faktorů utvářejících volební výsledek je přeci celá řada.
Kdysi v 19. století někdejší britský ministerský předseda Palmerston nádherně vyjádřil filosofii britských politických elit touto větou: „Velká Británie nemá přátele, má zájmy.“ Toto vyjádření v zásadě odpovídá praxi britské politiky po staletí.
Babiš v poslední Superdebatě semlel páté přes deváté. Co je však zřejmé, jako jediný z účastníků televizní debaty má A. Babiš jisté osobní charisma. I když plácá, má to promyšlené.
Ve volební kampani ke krajským a senátním volbám, která byla vedena ve zcela poklidném rytmu a naprostém klidu, vyčnívaly svou extrémní hysterií pouze dvě osoby. Jeden velký a jeden malý oligarcha. Tedy Babiš s Jančurou.
V minulém týdnu ve středu se uskutečnilo mimořádně důležité zasedání zemí ropného kartelu OPEC v Alžíru. Na summitu v Alžíru přistoupily země OPECu na redukování své produkce ropy na 32,5 milionů barelů denně.
V těchto dnech všichni vzpomínáme, tedy alespoň ti, kteří si chtějí vzpomenout, na pětadvacáté výročí zahájení takzvané kuponové privatizace.
Zdá se, že ano. Angela Merkelová coby německá kancléřka se tváří, že nechce vnímat problémy největší německé a evropské banky – Deutsche Bank.
Začínal v politice jako velmi mladý a byl vlastně u všech důležitých rozhodnutí, které se v Izraeli udály od roku 1948. Pomáhal s budováním mimořádně schopné a úderné izraelské armády.
Šéfové a další představitelé stran české pravice fantazírují o tom, jak by bylo možné snížit rozpočtový schodek státního rozpočtu, který navrhuje vláda, o polovinu, či dokonce o více než polovinu.
Čínská státní rada pořádá v Xianu, hlavním městě provincie Šen-si, která je známá například tím, že zde leží mauzoleum prvního císaře dynastie Čchin, známé pod názvem Terakotova armáda, mezinárodní konferenci na téma „Nové hedvábné stezky“.
Pokud se podíváme na údaje charakterizující vývoj produktivity práce v ČR od roku 2004 do roku 2014, zjišťujeme zajímavá, ale velmi smutná fakta.
Nemnohá česká média přinášejí informaci o tom, že na konferenci Institutu pro politiku a společnost, což je organizace spadající do portfolia hnutí ANO a Agrofertu, nastoupil ministr Babiš důsledně a opět na cestu populismu.
V berlínských zemských volbách ztratily všechny zavedené politické strany s výjimkou Levice (Die Linke), tedy postkomunistů.