Činy Greenpeace často vzbuzují pochyby
Moskva se nehodlá účastnit arbitráže s Nizozemskem kvůli zadrženým ekologům před Mezinárodním soudem pro námořní právo. Ruské ministerstvo zahraničí o tom informovalo prostřednictvím tiskové agentury.
Moskva se nehodlá účastnit arbitráže s Nizozemskem kvůli zadrženým ekologům před Mezinárodním soudem pro námořní právo. Ruské ministerstvo zahraničí o tom informovalo prostřednictvím tiskové agentury.
Církev žádá vydání budov na Pražském hradě a arcibiskup Duka chce jednat s premiérem Rusnokem. Upřímně řečeno, nijak mě tato informace z dnešního tisku nepřekvapila.
Ruská policie pokračuje v razii proti přistěhovalcům z postsovětských republik. Podle mě je to logické. Rusko má vlastních ekonomických problémů dostatek.
„Česko akutně potřebuje zákon o státní službě, který odpolitizuje úřady! Musíme ochránit úředníky před politiky!“ Takováto a další prohlášení zazněla v pondělní předvolební debatě České televize z úst lídrů stran kandidujících v Praze.
Letošní Nobelovu cenu míru získala Organizace pro zákaz chemických zbraní (OPCW). Po loňském kontroverzním udělení ceny Evropské unii je to další organizace.
Ke slovům prezidenta Miloše Zemana, že by se české velvyslanectví mohlo z Tel Avivu přesunout do Jeruzaléma, se začínají objevovat razantní reakce z arabského kruhu.
Podle některých amerických médií plánují Spojené státy zrušit většinu vojenské pomoci Egyptu. Podle mě ale k výraznému omezení nedojde, má to hned dva důvody.
Bývalý řecký ministr obrany Akis Tsochatzopoulos dostal dvacet let vězení za korupci a praní špinavých peněz. Trest dostal za to, že přijímal úplatky výměnou za souhlas se zakázkami pro ministerstvo, většinou šlo o nákup vojenské techniky.
Světovým i českým tiskem proběhla informace o syrském městě Jabrúd, které se vymyká okolnímu násilí. Žijí v něm poklidně vedle sebe muslimové a křesťané, nehledě na víru. Nejde však o žádnou zvláštní výjimku.
Prezident Miloš Zeman při návštěvě Hradce Králové prohlásil, že by si přál, aby se česká ambasáda v Izraeli přesunula z Tel Avivu do Jeruzaléma. Nyní se k tomu vyjadřuje kdekdo a reakce vesměs nejsou pozitivní.
U břehů italského ostrova Lampedusa havarovala loď s 500 běženci, zachránila se jich zřejmě jen třetina. Je to samozřejmě hrozná tragédie, ale myslím, že bychom se spíše měli zaměřit na její skutečné příčiny, což je hlavně situace v Libyi.
V Sýrii žádná občanská válka není. Syrská vláda vede válku proti teroristům, kteří pojídají lidská srdce a odřezávají lidem končetiny zaživa. Ve svém vystoupení v rozpravě Valného shromáždění OSN to prohlásil syrský ministr zahraničí Valíd Mualim.
Ministr vnitra v demisi Martin Pecina se rozhodl pozměnit migrační politiku a otevřít Českou republiku žadatelům z východu o dlouhodobý pobyt. Jednoznačně s ním v tomto kroku souhlasím, dosavadní systém je totiž ostudou naší země.
Jaroslav Ďuriš byl zvolen, po ročním působení Milana Křístka ve funkci generálního ředitele DPP, do čela pražského dopravního podniku. Do funkce nastoupí 7. října. Podaří se mu postavit dopravní podnik na nohy, když se to nepodařilo jeho předchůdcům?
Britský premiér David Cameron chce nechat přehodnotit unijní smlouvy a „velmi radikálně“ projednat nový vztah mezi Velkou Británií a Evropskou unií.
Rada bezpečnosti OSN se podle posledních pátečních informací již dohodla na znění rezoluce o Sýrii. Na něm se shodly americká a ruská delegace a později se přidali také ostatní stálí členové Rady bezpečnosti OSN.