„Podnikatelům vadí korupce mnohem více, než daňový systém a jiné věci, které se týkají podnikatelského prostředí. 63 procent z nich dnes říká: udělejte něco s korupcí, uděláte hodně pro budoucnost české ekonomiky a společnosti. Proto se ČSSD spojila s Americkou obchodní komorou. Vypracovali jsme společně konkrétní návrh, jak si poradit s korupcí. ČSSD stoprocentně převzala tyto návrhy, spolupodepsala se pod ně - na rozdíl od ODS, jíž vadí agent provokatér a ještě více zrušení akcií na doručitele," dodal.
„My si myslíme, že jsou to sice krajní nástroje, ale v dobách, kdy korupce sžírá českou společnost jako rakovina, je musíme použít. Jinak tu nemoc nevyléčíme. Když se podíváte tři - čtyři roky zpátky, tyto akcie byly vždy u toho, když byl nějaký skandál. Byly u karty Opencard, u firmy Viamond, u Oraprintu Radka Johna či Romana Janouška... Na hrubý pytel musí být hrubá záplata - nástroje musí být tvrdé, dokud korupci nevymýtíme. Akcie na doručitele chceme je zrušit jako celek, jinak není možné se korupci vyhnout. A agent-provokatér je ostrá břitva na korupci. Tyto metody již úspěšně použily jiné státy. Propadli jsme se na 57. místě žebříčku zemí, kde je korupce..." připomněl místopředseda ČSSD a dodal, že se sociální demokracii v této válce podařilo vyhrát první bitvu, když prosadila protikorupční balíček ministra Peciny.
„Chtěl bych, aby česká společnost byla společností, kde podnikatelé mají transparentní přístup k veřejným zakázkám, důvěru v politiku, stejné šance. Efektivní a štíhlý stát, transparentní získávání zakázek a obnovení důvěry lidí v politiku - to je naším velkým cílem a jsme rozhodnuti v tomto vynaložit veškeré úsilí. Chtěl bych vyzvat všechny politické strany včetně ODS: slova nestačí, musíme se dohodnout na konkrétních krocích. A proč ne těch, které zabraly v jiných zemích, jako je například zrušení akcií na doručitele. Korupci dost - to je zásadní stanovisko sociální demokracie," zakončil Milan Urban.