Německá jaderná revoluce ovlivní celou Evropu
Před rokem, téměř bezprostředně po fukušimské katastrofě, se německá vláda v reakci na znepokojení veřejnosti bezpečností jaderných elektráren, rozhodla vydat cestou energetické revoluce.
Před rokem, téměř bezprostředně po fukušimské katastrofě, se německá vláda v reakci na znepokojení veřejnosti bezpečností jaderných elektráren, rozhodla vydat cestou energetické revoluce.
V Evropě se již příliš dlouho hovoří o společné energetické koncepci a o nutnosti spoluzodpovědnosti. Doposud však bez hmatatelných výsledků.
V poslední době již dlouho nic nerozhýbalo a neprobudilo Evropany k aktivitě tak jako fotbalové EURO 2012. Na mysli mám aktivitu pozitivní.
Evropa se v současné době potýká s řadou problémů. Jedním z nejzávažnějších je rostoucí míra nezaměstnanosti, a to zejména mezi mladými lidmi.
V poslední době se na evropské politické scéně začínají projevovat dva významné faktory. Tím prvním je rostoucí četnost konání předčasných voleb v jednotlivých státech EU, čímž dochází k postupnému zkracování řádného volebního období.
Cestu fiskálních úspor k vyrovnanému státnímu rozpočtu si nezvolila Česká republika sama, škrtá se v celé Evropě.
Namísto konstruktivního dialogu vedou odboráři – a to nejen ti čeští - boj s vládou a podkopávají jakékoliv racionální snahy o ozdravení evropské ekonomiky.
Nedávno uplynulo již 20 let od podpisu smlouvy o dobrém sousedství mezi Českou republikou a Německem. V novodobé historii nebyly vztahy mezi Českou republikou a SRN, nikdy na tak vysoké úrovni jako jsou dnes.
Zákoník práce ovlivňuje v Česku více než 4 miliony zaměstnanců a několik set tisíc zaměstnavatelů.
V uplynulých desetiletích jsme si zvykli na období „trvale udržitelného“ růstu světové ekonomiky.
EU sice již od letošního léta předsedá Polsko, ale s řešením současné krize eurozóny přicházejí a přední stránky novin plní schůzky a jednání německé kancléřky Merkelové a francouzského prezidenta Sarkozyho, tedy „Merkozy“.
V popředí zájmů EU respektive zemí eurozóny stojí v současnosti dluhová krize.
V sobotu 3. prosince se v prostorách Clarion Congress Hotelu v Ústí nad Labem uskutečnila ideová konference ODS, která hledala řešení situace v sociálně vyloučených lokalitách.
Dluhová krize Evropy a její neschopnost splácet své dluhy neustále roste. Podíváme-li se na výši dluhu v přepočtu k HDP jednotlivých zemí EU, zůstaneme přinejmenším v šoku.
Švédský úspěch po dlouhou dobu nedával spát celé Evropě. Švédsko dosahovalo značného ekonomického růstu, vykazovalo nízkou míru nezaměstnanosti a zdravotní a vzdělávací systém země byl široce obdivován. Nedostatky švédského modelu jsou ale stále patr
Proč jste považován, pane poslanče, za Tluchořovce? Děkuji
Pan poslanec Ing. Miroslav Jeník se v úterý 18. října na brněnském výstavišti zúčastnil zahájení Mezinárodního veletrhu zdravotnické techniky, rehabilitace a zdraví.
Poslanci ODS jsou připraveni jednat se zástupci Českého olympijského výboru, sportovních svazů i zástupci dalších parlamentních stran o možnostech, jak zajistit dostatečné finanční zdroje pro financování zejména mládežnického sportu.