Evropská komise představila budoucnost společné zemědělské politiky
Ve středu 12. října 2011 předložila Evropská komise návrh reformy společné zemědělské politiky do roku 2020.
Ve středu 12. října 2011 předložila Evropská komise návrh reformy společné zemědělské politiky do roku 2020.
Jako aktivní sportovec a hráč fotbalu se zajímám o stav a financování českého sportu. Sport je významným společenským a ekonomickým jevem, který formuje společnost. V poslední době však jako by se sport stával stále více okrajovou záležitostí.
Úřadující hejtman Středočeského kraje je ve funkci již tři roky. Pomalu tak přichází vhodný čas zhodnotit výsledky jeho působení. Do jaké míry přispělo stávající vedení kraje v čele s MUDr. Rathem ke zkvalitnění života Středočechů?
Pan poslanec Ing. Miroslav Jeník se v pondělí 12. 9. 2011 zúčastnil pietních aktů u pamětních desek českých hrdinů 20. století, kteří bojovali proti totalitním režimům.
Nedávno jsem psal článek o polském předsednictví EU. Zmínil jsem zde energetickou bezpečnost jako jednu z priorit polského předsednictví. Zajištění energetické bezpečnosti je skutečnost, na které se shodnou všechny státy EU.
Výbor pro sociální politiku odhlasoval změny v sociální reformě
K vytváření nových pracovních míst a ke zpružnění pracovního trhu přispějí například následující skutečnosti: prodlužuje se rozsah zaměstnání na základě dohody o provedení práce / nezaměstnaný, který začne podnikat jako živnostník nepřijde během podpůrné doby a podporu v nezaměstnanosti / rozšíření uzavíraní smluv na dobu určitou
Pane poslanče, trochu mi v zákoníku práce uniká ta pasáž, o které píšete. totiž ta s vytvářením nových pracovních míst, co bude firmy motivovat? díky
V dobách britského impéria šířila Velká Británie ve světě základy právního státu, svobody a demokracie.
Polsko se zhruba před měsícem s chutí a značným odhodláním ujalo předsednictví Rady EU.
Pane poslanče, domníváte se, že je skutečně nezbytné vyvedení tolika miliard z důchodového systému do soukromých penzijních fondů?
Poslanci tak přehlasovali Senát, který navržený zákon vrátil do Poslanecké sněmovny s pozměňovacími návrhy.
Stávky pořádané odbory nejsou v Evropě v posledních letech ničím neobvyklým. Stávkuje se zejména proti vládním škrtům a proti reformám, které se snaží reagovat na společenské a ekonomické změny ve světě.
jaký máte názor na vliv principu průběžnosti důchodového systém na problémy reforem ,který řeší vlády jeho uchování a naví podle návrhů ministra Kalouska ještě větším spojením zdrojů se státním rozpočtem jako celku ?
V současnosti MPSV nepřipravuje žádný nový návrh na změnu postihu neplacení pojistného. Je třeba efektivně uplatňovat stávající možnosti s cílem zabránit neplacení sociálního pojistného. Děkuji.
Pane poslanče, chystá se nějaká úprava postihu neplacení sociálního pojistného, prý jsou to pořád velké částky, které chybí.
Moc hezky se mi četl Váš článek o odpovědnosti státu a jedince. Zdá se, že v současné době musí platit jedinec státu nehorázné poplatky za vše a ještě se po něm chce aby spořil pro sebe. Ale konstruktivně- počítá se do budoucna se snižující se účasti jednotlivce na chodu státu?
Pane poslanče, jste odborník v oblasti sociální, te´d zastřely reformu důchodů věci veřejné, je takto připravená reforma podle Vás v pořádku nebo byste něco po svých zklušenostech upravil?