Fungování Fondu solidarity EU musí být pružnější
Výbor pro regionální rozvoj Evropského parlamentu projednal návrh zprávy hodnotící fungování Fondu solidarity EU.
Výbor pro regionální rozvoj Evropského parlamentu projednal návrh zprávy hodnotící fungování Fondu solidarity EU.
Evropský parlament se na dnešním plenárním zasedání v Bruselu věnoval pokračující krizi v odvětví mléka. Mezi země, jejichž zemědělci v současnosti produkují mléko za neudržitelných podmínek, patří i ČR.
Po roce 1989 se to zdálo jako nedosažitelný cíl, tedy vize plnohodnotného zapojení naší země mezi státy sjednocující se Evropy.
Svrchovanost práva se projevuje právě v té chvíli, kdy právu má být podroben i držitel moci. Skvěle to ukazuje doktrína angloamerického práva „rule of law“, podle níž je právu podroben i stát samotný.
Příspěvek v rámci rozpravy na březnovém plenárním zasedání europarlamentu k tématu epidemie viru zika:
Polský ústavní tribunál ve svém včerejším rozhodnutí označil za protiústavní zákon z prosince loňského roku, kterým nová vláda pod vedením premiérky Beaty Szydlové bezprecedentním způsobem zasáhla do jeho vlastního postavení.
Program mléko do škol je v ČR velmi oblíbeným evropským programem, zapojeno je do něj přes tři tisíce škol a využívá je šest set tisíc žáků.
Zahájení šetření OLAF projektu Čapího hnízda z impéria ministra Babiše zapůsobilo jako rozbuška. „Problematické“ užití evropských peněz se ještě automaticky nerovná „podvodné“. Ovšem kdo už dnes prohrává, je česká žurnalistika.
Italský premiér Matteo Renzi se jednoznačně v rozhovoru pro deník Právo přihlásil ke krácení evropských fondů zemím V4. Europoslanec Stanislav Polčák (STAN) tento návrh jako rozporný s evropským právem odmítá.
V případu Fajád selhala vláda i zpravodajské služby. Vláda by měla Sněmovnu požádat o důvěru.
Příspěvek do rozpravy na lednovém plenárním zasedání europarlamentu ve Štrasburku, k e zprávě "Úloha mezikulturního dialogu, kulturní rozmanitosti a vzdělávání při podpoře základních hodnot EU":
Stanislav Polčák pronesl projev na půdě Evropského parlamentu k tématu teroristických útoků.
Proces posouzení (ne)legislativních kroků nové polské vlády, který v minulém týdnu spustila Evropská komise, je plně po právu.
Prezident republiky pokáral vládu za šlendrián, když nevyčerpala z evropských fondů za minulé období částku 35 miliard korun.
Z prosincové rozpravy v europarlamentu k problematice Ibrahima Halawy, jemuž potenciálně hrozí trest smrti:
Evropská komise v reakci na listopadový útok teroristů v Paříži předložila návrh změny směrnice o kontrole nabývání a držení zbraní, který počítá s velmi restriktivními opatřeními, jež citelně dopadnou na určité kategorie zbraní a jejich držitelů.
Stanislav Polčák na Facebooku
Evropská komise včera zveřejnila svůj záměr zpřísnit směrnici regulující držení střelných zbraní. Její plán by se měl dotknout především držení poloautomatických zbraní, ale také například obchodu s papírově znehodnocenými střelnými zbraněmi.
Požadavky, které v dopise předsedovi Evropské rady Donaldu Tuskovi vyjádřil premiér David Cameron, omezují některé zásadní evropské svobody, například svobodu pohybu, a jako takové jsou nepřijatelné.
Vyzývám veřejně kolegu Tomáše Zdechovského, aby ustoupil od návrhu na vyhoštění norské velvyslankyně a přerušení diplomatických styků s Norským královstvím.