Například jedna z propagovaných aktivit je snaha o zkrácení tzv. štrasburského týdne (což je týden vyhrazený pro plenární zasedání ve Štrasburku, na kalendáři označený červenou barvou), jiná aktivita je pro prodloužení štrasburského týdne, další pro přidání tzv. zelených týdnů (tj. týdnů označených v kalendáři zelenou barvou, někdy nazývanou také tyrkysovou a je to doba určená pro působení europoslance ve svém volebním okrsku či na zahraničních misích nebo konferencích) a jiná naopak chce tyto týdny omezit a tak dále a tak dále.
Také všichni ti, kterým je trnem v oku nechvalně známé neustálé stěhování mezi Bruselem a Štrasburkem, se shodují na tom, že alespoň někde by se přeci jenom trochu ušetřit dalo. Tyto přesuny jsou spojeny s obrovskými finančními náklady, ale i ekologickou zátěží. Poslanecké návrhy za jedno sídlo jdou za poslední roky do desítek, ale zatím bez úspěchu.
Všichni europoslanci za ODS se připojili k návrhu Ashley Foxe, který navrhuje dvě štrasburská zasedání v měsíci září stáhnout do jednoho jediného s výsledkem, že by odpadlo jedno zbytečné cestování Brusel-Štrasburk, Štrasburk-Brusel. Nejedná se o nějakou lenost či snahu si práci zjednodušit. Zasedání by probíhala jako dvě oddělená a měla by plnou agendu bez jakéhokoli omezení. Pouze by odpadlo jedno monstr-stěhování a to nejen pro poslance, ale i pro personál, zaměstnance a úředníky. Tato úspora již byla i vypočtená a měla by činit několik miliónů euro a několik tun CO2. Jaký úspěch to bude mít, uvidíme během příštích dnů.