Europarlament se nechce vzdát dotací na biopaliva, vyhání čerta ďáblem
Evropský parlament ve Štrasburku těsnou většinou podpořil další podporu biopaliv v Evropské unii.
Evropský parlament ve Štrasburku těsnou většinou podpořil další podporu biopaliv v Evropské unii.
Čeští skláři si zatím mohou oddechnout. V Evropském parlamentu neprošel návrh na úplný zákaz používání olova při výrobě bižuterie.
Vyjádření europoslance Miroslava Ouzkého.
Neuplyne rok, aniž by se neobjevila nová mezinárodní studie upozorňující na skutečnost, že ve srovnání s klasickými fosilními palivy má použití biopaliv až o 167 % horší dopad na životní prostředí.
Občanští demokraté v Evropském parlamentu souhlasí se zvyšováním energetické účinnosti, inovacemi a rozvojem nových technologií, jejichž druhotným efektem může být i pokles emisí CO2.
Když jsem pročítal komentáře k postupu Petra Nečase v otázce ratifikace smlouvy o fiskální unii v českých médiích, dýchl na mě pocit jakéhosi nového Mnichova či Bílé hory.
Jedním z témat, kterým se bude podrobněji zabývat Výbor pro životní prostředí je zpráva o účinnějším využívání zdrojů v Evropě.
Debata ohledně novely zákona o podporovaných zdrojích energie mezi zástupci provozovatelů tuzemských fotovoltaických elektráren se vyostřuje a ve vzduchu opět visí evergreen v podobě hrozby arbitráží.
Elektromobil je vize nejen daleké budoucnosti, ale naopak budoucnosti velmi blízké. Elektromobilita získala před několika týdny důležitou mezinárodní podporu ze strany zástupců EU, USA a Japonska.
Když se v jakémkoli členském státě EU rozhodnout přeorientovat svou energetickou koncepci zcela jiným směrem, je to v pořádku. Energetická bezpečnost je autonomní záležitostí každého státu. Problém však nastává v momentě, kdy začnou tlačit i na ostat
Z informací ohledně záchrany krachujícího Řecka může být český občan celkem oprávněně rozladěn.
Europoslanci za ODS jednoznačně přivítali rozhodnutí Evropského parlamentu dále nenavyšovat unijní závazky v boji s klimatickou změnou.
V červenci se v Evropském parlamentu bude projednávat nový legislativní návrh pravidel pro označování potravin, který před několika týdny úspěšně prošel ve druhém čtení výborem ENVI (Výbor pro životní prostředí a bezpečnost potravin).
Češi zůstávají i po vlně negativních zpráv z japonské Fukušimy nohama na zemi a jadernou energetiku podporují. Jak se k problematice nestavět, ukazuje naopak Německo. Je to přesně ten případ, kdy politika silně převážila nad odborností.
Evropská komise nevyloučila možnost rozšíření podmínek, za nichž mohou členské země schengenského prostoru obnovit dočasně hraniční kontroly.
Není mnoho témat, které by v Evropě vzbuzovaly tolik protichůdných názorů, jako klonování, jaderná energie či geneticky modifikované potraviny (GMO).
Evropská komise ve středu navrhla "zelenou" daň.
Dle zpráv z posledních dnů, hysterie ohledně výroby elektřiny v jaderných zařízeních v Německu začíná nabývat na konkrétních obrysech.
Dostavba dalších dvou bloků JE Temelín dnes není otázkou, zda vůbec, ale kdy a za kolik. Spotřeba elektřiny kromě krátkého útlumu v 90. letech neustále roste.
Tento týden se podařilo vybojovat pro Českou republiku významnou věc – získání dostatečné podpory pro písemné prohlášení o znovuzavedení kanadských víz pro občany České republiky.