Ráj v Pipiparku? A co dál?
Nepochybuji o tom, že bojovníci za zákaz klecového chovu slepic mají ty nejlepší úmysly.
Nepochybuji o tom, že bojovníci za zákaz klecového chovu slepic mají ty nejlepší úmysly.
Potřebuje vůbec hejtman Čunek partnery nebo chce mít kolem sebe jen pikolíky? On sám za partnery pokládá jen ty, kteří s ním souhlasí a následují jeho hlasu. Za pikolíky označuje ty, kteří mají jiný názor než on sám.
Klimatické změny, které někdy tak trochu nepovažujeme za důležité, skutečně probíhají. A nejen u nás, ale v celém světě. Jako první je pociťují zemědělci, ale týkají se nás všech.
Vstup naší republiky do Evropské unie zastihl české zemědělství ve stadiu znovuzrození soukromého podnikání v období, kdy výkonnost zemědělství zaznamenávala prudký pokles objemu produkce i efektivnosti.
Celá veřejnost plným právem předpokládá, že potraviny, které kupuje v obchodech, jsou po zdravotní a hygienické stránce v pořádku.
Delegace z Jaroslavské oblasti v Rusku, složená ze zástupců podnikatelské a akademické sféry, zavítala dnes na Krajský úřad Zlínského kraje. Přijala ji zde krajská radní pro zemědělství a životní prostředí Margit Balaštíková.
Dánsko a Německo oddělí 70-ti kilometrový plot, aby se do Dánska nedoslali němečtí divočáci, nakažení africkým morem prasat.
Když se nám v květnu 2004 po řadě přístupových jednání otevřel společný trh Evropské unie, nečekali jsme s jakými problémy se budeme setkávat.
Kůrovec - brouk, který unikl rozlišovací schopnosti zodpovědných.
Zajištění příznivých podmínek pro ochranu přírody v celkem osmi evropsky významných lokalitách (EVL) na území Zlínského kraje je předmětem veřejné zakázky, jejíž zahájení schválili krajští radní.
Zvýšit zájem žáků o studium zemědělských oborů a zaměstnání v zemědělském sektoru i navazujících oborech je smyslem projektu, nazvaného Pomozte nám zachránit farmáře, jeho příběh minulý a budoucí!.
Nejméně odpadu produkují ve Štítné nad Vláří – Popově.
Den Zlínského kraje nabídne v sobotu 22. září zábavu i poučení pro všechny.
Jestli je něco, co tvoří základ ekonomiky, suverenity a jistot, musí to být u nás zemědělství. Po létech destrukce musí přijít léta obnovy a dynamický růst. Důležité je, že si to už alespoň uvědomujeme.
Počátek devadesátých let a divoký nástup podnikání při nedostatečném respektu k zákonům a morálce (co není zakázáno je dovoleno) u některých z nás přetrvává a přináší i dnes své nestravitelné ovoce.
Kraj nově podpoří zpracování projektů na čištění odpadních vod nad vodárenskými nádržemi.
Už jste slyšeli o nízké schopnosti půdy zadržet vodu? Dnes alarmující poznání, potřeba hledání příčin a okamžitého řešení. Teprve když je nejhůř, poslechnou si rádi hlas odborníků i na ministerstvech.
Již 17. krajská konference o environmentálním vzdělávání, výchově a osvětě ve Zlínském kraji se v úterý 7. listopadu uskutečnila ve Zlíně. Společně ji uspořádaly spolek Líska, Alcedo – středisko volného času Vsetín a také Zlínský kraj.
Jak umí někteří naši lidé hájit především cizí zájmy, předvedla v nedělních Otázkách VM prezidentka SOCRu Ing. Marta Nováková. (Nelze nekomentovat).
a to ty nejlepší, totiž lithiové. Máme u nás asi 3% světových zásob, což je poměrně dost, ale dostat je ze země bude stát nejméně deset miliard korun. Bude to dobrá investice a čím později ji uděláme, tím víc nám vynese.