Situace kolem nemocnice Tomáše Bati ve Zlíně mě velmi mrzí
Tisková zpráva kanceláře AG - březen 2011.
Vždy na Vaší straně!
Tisková zpráva kanceláře AG - březen 2011.
Návrh vládní koalice na to, že člověk bude léčen podle výše svého konta a nikoliv tak, aby mu bylo vráceno zdraví, odsouvá ČR z centra Evropy dál na východ.
Hodina země je symbolem. Je chvílí k zamyšlení o tom, jak se chováme k matičce Zemi a také je chvilkou jakéhosi mystického spojení se všemi, kteří vědí, že bez respektu k životu, tedy i vlastnímu životnímu prostředí, lidstvo dlouhodobě nepřežije.
K návrhu ministra zdravotnictví Leoše Hegera na zvýšení poplatků.
Vyjádření k návrhu Unie pacientů udělit ministru Leoši Hegerovi ocenění Lékař roku.
Asociální politika současné vlády Petra Nečase, která útočí na zdravotně postižené spoluobčany, je nesmyslná a nepřijatelná.
Kdyby v ničem jiném, měli bychom mít jasno v jedné věci. Tou jsou české národní zájmy a jejich schopnost prosazování v Evropě i ve světě.
Projev na 6. schůzi Senátu PČR dne 16. 3. 2011.
„… a také mám za to, že Kartágo musí být zničeno", tak končil římský senátor Kato každou svou řeč v Senátu.
Omezení opatření a pomoci, přispívajících zdravotně postiženým, je tou nejhorší vizitkou, jakou si Nečasova vláda mohla vystavit.
V pozici vnitrozemského státu bez významného přírodního bohatství je zásadní podmínkou pro budoucí hospodářský a sociální rozvoj masivní podpora obecné vzdělanosti jako základu rozvoje vědy, výzkumu, vývoje i inovací.
Vyjádření Aleny gajdůškové k záměrům vlády zrušit nižší sazbu DPH.
Je rozhodující platformou pro směřování země.
Němečtí sociální demokraté (SPD) včera v Hamburku vyhráli volby s celkovým ziskem 48 % voličských hlasů.
Prohlášení 1. viceprezidentky Svazu pacientů ČR.
Doposud platným ústavním právem každého občana této země je právo přístupu ke zdravotní péči na základě veřejného zdravotního pojištění. Vláda má povinnost zajistit takové podmínky, aby se občanům kvalitní a dostupné zdravotní péče dostalo.
K proběhlému semináři v Senátu PČR s názvem "Okamžité změny v zadávání veřejných zakázek z pohledu evropských zkušeností".
Zcela systémově využívají nespokojenosti lékařů ve veřejných nemocnicích k realizaci plánů, které se nepodařilo prosadit ministru Julínkovi s jeho poplatky, tj. privatizaci celého systému zdravotní péče.
Jiří Dienstbier byl pro mě, jako pro většinu lidí v této zemi, legendou. Spolu s Václavem Havlem a dalšími byl pak nejen hlavním symbolem pozitivních změn roku 1989 a 1990.
Paní profesorka Říhová v OVM konstatovala, že „peněz ve vědě není málo, jen se špatně investují. Část peněz je investovaná nesvědomitě.“