Dotaz
Dobrý den proč myslíte, že ústavní žaloba na Klause rozzlobí občany? Většinu nerozzlobí - protože jsou rádi, že se senáít konečně rozhoupal k nějaké činnosti.
Dobrý den proč myslíte, že ústavní žaloba na Klause rozzlobí občany? Většinu nerozzlobí - protože jsou rádi, že se senáít konečně rozhoupal k nějaké činnosti.
Od října 2013 budou mít obce v celé České republice pravomoc vyhlašovat na svém území tzv. nízkoemisní zóny...
Dobrý den. Ve svém posledním článku kritizujete přímou volbu prezidenta. Část článku "vlivové skupiny" mi přijde poněkud mimo. Nemyslíte, že pro lobbisty je mnohem jednodušší ovlivnit 281 lidí než 8 milionů? Píšete o tom, že v nepřímé volbě stojí za kandidáty pol. strany, ale kdo stojí za pol. stranami, obvzlášť za ODS, či ČSSD? Taky lobbisté. Poté
Máme za sebou přímou volbu prezidenta České republiky. A máme o čem přemýšlet.
Evropský parlament řešil ve Štrasburku zavedení společných evropských dluhopisů nebo regulaci působení ratingových agentur.
EP nebude zatím hlasovat o dohledu nad evropskými bankami a dalšími součástmi tzv. bankovní unie. Po krachu jednání unijních ministrů financí musí parlament počkat na oficiální podobu nového návrhu, teprve potom obnoví vyjednávání se členskými státy.
-
O evropských událostech zpravidla nadstandardně dobře informovaný zdroj www.euobserver.com přinesl 16.listopadu 2012 zprávu, která se sice nikde moc neobjevila, ale jejíž obsah v budoucích souvislostech stojí za pozornější zamyšlení.
Stát se při regulování lidské činnosti nezastaví před ničím. Dokonce vám strčí nos doslova i do obývacího pokoje.
V politickém a společenském kvasu minulých týdnů neoprávněně zapadlo jedno z nejnovějších vet prezidenta republiky Václav Klause: veto novely Zákona o sociálně-právní ochraně dětí.
Jste proti federativnímu uspořádání EU. Nevznikala ale EU s tímto cílem? Podle mě je totiž federace skutečně jediné řešení, a proto souhlasím s Kuberou, že je čas s EU vystoupit a zachovat si svou suverenitu. Nemyslíte?
Začátek nového školního roku nás vybízí k některým vážným úvahám o budoucnosti českého školství. Jednou z takových úvah zcela nezbytně musí být zamyšlení nad dalším řádným fungováním regionálního, zejména základního školství.
Pro dnešní text jsem vytáhnul ze své knihovničky poznámkový blok z roku 2006. Tehdy, v červenci, jsem byl pozván k vystoupení na výroční konferenci amerických republikánů do San Francisca v Kalifornii.
Částečně s Vámi nesouhlasím. Pořád vykládáte, že se zvýšením daní se odstěhují některé firmy do "daňově vlídnějších" částí světa. To máte pravdu jenom částečně, protože se to týká pouze výrobního odvětví. Nadnárodní koncerny který u nás provozujou řetězce, až už to jsou potravinový, stavební (OBI, Baumax atd.), bankovní nebo sítě benzínek pouze ods
Když americký ekonom Arthur Laffer vysvětloval jistému zaměstnanci administrativy amerického prezidenta Geralda Forda podstatu tzv. ekonomie strany nabídky, nakreslil prý na kousek ubrousku průběh křivky.
Pokud se eurozóna rozhodne k vytvoření bankovní unie, je v zájmu českých střadatelů a firem, kteří mají své účty v bankách na území ČR, aby pozorně vzali v úvahu možná rizika spojená se vznikem a existencí tohoto projektu.
Pane Strejčku já s těma lidma sedim každej den v hospodě, né přímo se středoškolákama, ale s lidma okolo 30 let věku. Kdo je z komunistický rodiny, tak většinou vzpomíná na minulej režim, protože se komunisti měli jak prasata v žitě, dokonce někaterý brali plat v bonech. Všechno co ty kluci měli já jsem neměl, ať už že šli na policejní školy, na pr
Jeden z průzkumu názorů mezi českými středoškoláky přinesl překvapivé zjištění: jedna třetina z nich věří, že „socialismus před rokem 1989 byl lepším společenským uspořádáním než je dnešní česká společnost“.
Europoslanci ODS ve Štrasburku nepodpořili další posílení tzv. ekonomického vládnutí v Evropské unii.
Rozhodnutí ministra školství ČR prof. Petra Fialy odvolat z funkce ředitele Centra pro přípravu maturit (Cermat) Pavla Zeleného je zpráva hodná ocenění.