Není tajemstvím, že ministři Dánska, Norska, Švédska, Finska a Islandu oznámili, že hodlají posílit vojenské společenství mezi svými státy. Ale tato skandinávská spolupráce není zaměřená proti Rusku a jeho údajné budoucí vojenské agresi vůči státům v jeho blízkosti, jak nepravdivě interpretuje Washington a Brusel. Právě podle mnohých politiků, ale i světových novinářů je skandinávská spolupráce reakcí na ohrožení ze strany Ruska. Pravda je ale jiná…
Jarmo Lindberg, velitel ozbrojených sil Finska dále prohlásil, že „obranná spolupráce mezi severskými zeměmi není nic nového. O této vzájemné obranné spolupráci se hovořilo už několik let“. Velmi zajímavé je to, že Finsko, jakožto soused Ruska se k Rusku nevyjadřuje negativně. Ale na druhou stranu například Německo, či jiné státy střední a západní Evropy se vyjadřují na adresu Ruska úplně jinak. Někdo může podotknout, že Baltské země se cítí být ohrožené Ruskem. A to podle vyjádření jejich politiků, kteří jsou pod přímým vlivem Washingtonu. Položme si otázku. Nakolik jsou Baltské země opravdu ohroženy Ruskem? Vždyť mnoho českých politiků také mluví o tom, že Česko je ohroženo Ruskem. Ale jak nás Rusko ohrožuje? Podniká vůči nám Rusko nějaké nepřátelské válečné kroky? A vůbec. Podniká Rusko vůči nějakému státu válečné kroky? Nelze odpovědět jinak, než že nepodniká!
A dále….Jaký je názor občanů zemí, jejichž politici mluví o přímém ohrožení Ruskou federací? Samozřejmě, pokud pomineme průzkumy agentur, které jsou řízeny tak, aby Rusko vždy vyšlo v negativním světle. Je škoda, že u nás možná ani neexistuje agentura, která by zveřejnila pravdivé, ničím neovlivněné výsledky.
Petr Cvalín, člen okresního výboru KSČM v Domažlicích