Radek Rozvoral

Člen předsednictva hnutí SPD. Předseda RK SPD STČK.
  • SPD
  • Středočeský kraj
  • poslanec
ProfileTopCardGraphDescription

Průměrná známka je 3,24. Vyberte Vaši známku.

-3 -2 -1 0 1 2 3 4 5

( -3 je nejhorší známka / +5 je nejlepší známka )

27.10.2022 9:33:17

S úctou a respektem si připomínáme výročí vzniku Československa!

S úctou a respektem si připomínáme výročí vzniku Československa!

Zítra tomu bude již 104 let, kdy byl vyhlášen nezávislý samostatný československý stát. Vzpomínka tak bude patřit všem předkům, kteří se zasloužili o to, že se podařilo vymanit naši zemi z područí Rakouska-Uherska a vytvořit samostatnou republiku.

Hnutí SPD s úctou vzpomíná na všechny, kteří se podíleli na vzniku samostatného československého státu dne 28. října 1918. Sluší se připomenout nejvýznamnější politiky, kteří v té době nejvíce přispěli k obnovení české státní suverenity. Mezi nejvýraznější osobnosti patřil tehdejší první prezident Tomáš Garrigue Masaryk, předseda vlády Karel Kramář, ministr zahraničí Edvard Beneš a ministr vojenství Milan Rastislav Štefánik. V této souvislosti ještě zmíním Antonína Švehlu, Aloise Rašína, Jiřího Stříbrného, Vavra Šrobára a Františka Soukupa, kteří byli za své aktivity při vzniku Československa nazýváni „Muži 28. října“. Významnou roli při vzniku Československa měly též legie, jednotky dobrovolnického zahraničního vojenského odboje Čechů a Slováků za první světové války, které následně tvořily základ československé armády.

Přestože se Československo v roce 1993 rozpadlo, stále je vznik samostatného československého státu 28. října 1918 naprosto zásadním okamžikem v našich novodobých dějinách, a proto nesmíme zapomínat na všechny osobnosti, které pro naši republiku mnohé udělali. Lze mezi ně zařadit nejen významné politiky, ale též významné válečné hrdiny z období druhé světové války, významné podnikatele, kteří proslavili naši republiku ve světě, umělce, vědce, sportovce.

Hnutí SPD v rámci svého programu hájí odkaz prezidenta osvoboditele T. G. Masaryka a hodnoty, které prosazoval. Jedná se o občanskou i národní svobodu, přímou demokracii, duchovní a kulturní evropské tradice a národní hrdost. Dle nás mají lidé právo žít v zemi, která je jejich dědictvím. Chceme skutečnou svobodu všem lidem, demokracii, tedy vládu lidu nad jejich zemí a práva a místo které jim historicky patří. Proto budeme vždy bojovat za dědictví našich předků, kteří udrželi a vybojovali naše národní práva, a nikdy nepřipustíme jejich zcizení. Pány v naší republice musí být občané, a nikoli samozvané elity.

Jsme jediná parlamentní strana, která prosazuje obnovení svrchovanosti a suverenity naší republiky vystoupením z Evropské unie. Proto za zásadní považujeme přijetí funkčního zákona o referendu, aby se občané mohli svobodně vyjádřit k tomu, jakým směrem by se měla naše republika v budoucnu ubírat. Nechceme, aby Česká republika byla jen přívěškem EU, a postupně ztrácela svoji národní identitu. Jsme proti tomu, aby nám politici z Bruselu určovali to či ono a dbali na to, abychom dodržovali jejich směrnice a nařízení, které naši zemi více svazují do područí vládnoucích elit EU. Zároveň v hnutí SPD říkáme, že jsme proevropští. My chceme Evropu svobodných a suverénních národů, které spolupracují dobrovolně a tak, aby to bylo vzájemně výhodné. Chceme společný trh a volný pohyb osob, zboží, služeb i peněz a k tomu nepotřebujeme žádnou kontrolu bruselských úředníků.

Cílem hnutí SPD je rozvíjet Českou republiku ku prospěchu všem občanům, kteří zde žijí, pracují, mají své rodiny, kteří pociťují lásku ke své vlasti a ke svému národu a ctí naší historii, kulturu a tradice. Vznik Československa v roce 1918 byl v tomto významným mezníkem, který si zaslouží naše připomínání. Pro nás je České republika vždy na prvním místě.

Profily ParlamentníListy.cz jsou kontaktní názorovou platformou mezi politiky, institucemi, politickými stranami a voliči. Názory publikované v této platformě nelze ztotožňovat s postoji vydavatele a redakce ParlamentníListy.cz. Pro zveřejňování příspěvků v této platformě platí Etický kodex vkládání příspěvků a Všeobecné podmínky používání služby ParlamentníListy.cz.
Diskuse obsahuje 0 příspěvků Vstoupit do diskuse Komentovat článek Tisknout
reklama