Je jen jedna cesta jak z toho
Hezký den. Asi vás jako studovaného ekonoma moc nenandchnu, ale z toho co píše prof.Keller je nad slunce jasné, že se musí především zastavit ty toky peněz které k těm nejbohatším proudí. Těmi kanály do kterých naše i vaše peníze padají jsou privátní banky. Proč myslíte, že USA několik let usilovala o zatažení Kanady do spojenectví s Mexikem. Jen a jen proto, aby se kanada otevřela cizímu finančnímu kapitálu. Dnes už oni ví, že udělali chybu a chtějí to nějak napravit. Ale ty "kanálové vpusti" co si tam nechali instalovat jen těžko vystrnadí.A my jsme ve stejné situaci již od r. 2001 kdy nynější prezident Zemena namísto aby krachující banky zrušil a aktiva i pasiva klientů převedl do jedné Státní banky komerčního charakteru, tak je za asi 700 miliard oddlužil a pak za 360 miliard prodal zahraničním bankám. Tím otevřel vrata dokořán jejich vysavačům. Srovnejte si vnější zadluženost roku 2001 a 2013 a máte to jasný. A tak jedině uzavřená ekonomika s bezúročným režimem je naše naděje.
Zajímá Vás také odpověď na tento dotaz? Podpořte dotaz tlačítkem níže a my Vám odpověď zašleme na e-mail. Nicky uživatelů, které zajímá odpověď budou zobrazeny níže.
Prozatím dotaz nikdo nepodpořil. Buďte první! .)
Odpověď
Poékud bych to chápal, že navrhujete jako řešení obehnat zemi ostnatým drátem a zrušit tržní ekjonomiku včetně funkce peněz, tak s tím si dovolím nesouhlasit. To bychom si moc nepomohli... přídělové hospodaření a izolace od světa ? Ale pokud myslíte že by bylo dobré nějak změnit toky peněz, které vedou k sociální polarizaci společnosti tak je dobré říci si jak bYste to chtěl provést.
Pokud jde o změnu struktury vlastnictví, tak zabavit majetek je možné jen v případě trestného činu, jinak se jedná o výkup ve veřejném zájmu a nebo dobrovolný odkup. Též zakladateslká činnost. Pokud jde o odvody z bohatsví, tak je to věc společenské dohody na nastavení daní - majetkových či z příjmů. To je vcelku běžné téma jen je tu v globální ekonomice otázka daňové konkurence.