Při nástupu na Vrchní státní zastupitelství prý očekávala velkou míru byrokracie, skutečnost však její očekávání ještě předčila. „Bylo to ještě větší, než jsem si myslela. Ten úřad mi připadal spíš jako správní úřad nebo nějaké ministerstvo než jako aktivní státní zastupitelství,“ popisuje.
Při svém nástupu provedla několik změn, které fungování vrchního státního zastupitelství změnily. Například zrušila funkce vedoucích oddělení, nebo ze tří náměstků obsadila pouze funkci jednoho a prozatím nehodlá jmenovat další. Úplně prý stačí, že je tam zástupce Adam Bašný, který v potřebných případech přebírá její funkci vedoucí zastupitelství. Rovněž zrušila funkce mluvčích, neboť státní zástupci by podle ní měli o svých kauzách mluvit s novináři sami.
Po svém rázném nástupu získala přezdívku „Cattani v sukních“, kterou však vnímá jako mediální zkratku, která jí nelichotí, ani jí, pokud je míněna ironicky, neuráží. „Od některých lidí bych žádné lichotky ani nechtěla a nestojím o ně. Zásadní je, jak hodnotí ti, kteří mají hodnotit,“ myslí si.
Dotaz padl i na její vztahy s ministrem Pavlem Blažkem, o nichž se ze začátku (zejména když nově nastoupivší ministr otálel se jmenováním Bradáčové do čela VSZ) spekulovalo jako o dusných. „Vztahy jsou ryze pracovní, většinou se setkáváme ohledně legislativy, například zákona o státním zastupitelství,“ uvedla Bradáčová.
Tento zákon následně vychválila jako pojistku pro efektivní fungování veřejné správy.
Ptejte se politiků, ptejte se Vašich volených zastupitelů, pište, co Vám osobně vadí. Registrujte se na našem serveru ZDE.
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: jav