Chránil Mrázka a znal jeho metody. Potom sloužil Pitrovi. Teď kandiduje za DSSS

23.10.2013 20:55 | Zprávy

Pavel Šrytr se svými dětmi jezdí na výlety do různých památníků a ukazuje jim hrůzy fašismu. Jeho jméno bylo kdysi spojeno s podnikatelem Františkem Mrázkem a také Tomášem Pitrem, hrálo roli i v kauze uplácení poslance ČSSD Pavla Ploce. I když je duší, jak sám o sobě říká, orientovaný hodně nalevo, přesto se letos objevil na kandidátce DSSS. A ParlamentnímListům.cz řekl, jak k tomu došlo.

Chránil Mrázka a znal jeho metody. Potom sloužil Pitrovi. Teď kandiduje za DSSS
Foto: Hans Štembera
Popisek: Tomáš Vandas pokřtil svou knižní prvotinu v kruhu nejbližších a za účasti bývalých poslanců SPR-RSČ

"Ať si o mně lidé říkají, co chtějí, ale já jsem vždy téhle zemi sloužil a snažil jsem se pro ni udělat maximum, co šlo - ne jako ti různí kecálisti, kteří mají akorát plnou pusu řečí," začal Pavel Šrytr objasnění motivů k tomu, jak se stalo, že souhlasil s umístěním svého jména na kandidátku Dělnické strany sociální spravedlnosti v Liberci. Nutno dodat, že v době před rokem 1989 pracoval jako člen speciálního policejního útvaru (později URNA) a až po tomto datu, na rozdíl od těch, kteří hromadně odhazovali stranické knížky KSČ, ke komunistům vstoupil.

Vystoupil od nich v období, kdy bylo jeho jméno vláčeno tiskem v souvislosti s uplácením poslance ČSSD Pavla Ploce. I po letech říká, že k tomu nikdy nedošlo, přesto tehdy bolestně nesl, že ho KSČM "hodila prý přes palubu". (Podle tehdejšího policejního vyšetřování se měl uplácení dopustit tak, že v červnu v roce 2006 v obci Harrachov nabídl tehdy nově zvolenému poslanci za ČSSD finanční odměnu ve výši pět milionů korun českých za to, že přestoupí do Strany zelených - Šrytr však trvá i v současné době na tom, že vše bylo jinak a peníze byly nabídnuty ve zcela jiných souvislostech. Byl odsouzen k podmíněnému trestu, pozn. red.).

DSSS a ultrapravice? Kdepak, to je mýlka...

"Do teď mě to mrzí a je mi tato strana, i když se ji hodně lidí, včetně různých umělců, snaží zdiskreditovat a poplivat, blízká. Ale když jsem se setkal s Tomášem Vandasem a posléze jsem začal studovat program DSSS, zjistil jsem, že vůbec nejde o nějakou ultrapravicovou stranu. Naopak, že ta strana jde svým programem hodně doleva - poměrně blízko je v určitých pasážích i právě komunistům. Já fašismus nesnáším, odsuzuji a také jsem Vandasovi řekl, že jakmile zjistím, že kdokoli tam bude mít snahy něco takového protlačovat, tak budu první, kdo ho s odpuštěním nakope do... No víte kam," řekl ParlamentnímListům.cz. Odmítl i jakýkoli extremismus.

Tento článek je uzamčen

Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: Alena Hechtová



Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

"K snídani byla vejce," napsali jste na sociální síti. Sociolog Herzmann ukazuje, co s tím pak provádí politický marketing

21:05 "K snídani byla vejce," napsali jste na sociální síti. Sociolog Herzmann ukazuje, co s tím pak provádí politický marketing

ROZHOVOR Marketing může sloužit k boji o moc. Vydatně mu v tom pomáhají moderní technologie. Díky je…