Něco vám na tom nesedí? Chcete namítnout, že na ulici nikdo končit nemusí, poněvadž existují například azylové domy? Namítáte sice správně, ale nepřesně. Azylový dům sice azyl poskytne, ale má řadu podmínek. A především – neposkytne pomoc téměř nikdy někomu ze dne na den.
Na ulici přivádí lidi nejčastěji dluhy
Cesta na ulici vede pro každého člověka, jemuž se stane nakonec jediným „domovem“, různě. Obecně sociální pracovníci však zmiňují, že vede nejčastěji přes dluhy. Ty vznikají po ztrátě zaměstnání, ale někdy jsou i důvodem ztráty práce – člověk upadne do exekuce a zaměstnavatel se s ním rozloučí. Anebo se mu nevyplatí pracovat, když minimum, které je mu ponecháno, nezaplatí ani nejbídnější bydlení. Ztráta bydlení pak s sebou nese i ztrátu všeho, co připadá lidem v naší kotlině normální pro život. Člověk na ulici si nemůže odskočit, když potřebuje na WC, nemá možnost se převléci do čistého, pohybuje se celé dny v jednom oblečení a v jedněch botách, často i v jednom prádle. A najít místo, kde se dá osprchovat (navíc ideálně zadarmo), je i v Praze nadlidský úkol…
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: Alena Hechtová