Někteří politologové jsou toho názoru, že kdyby volební účast byla vyšší než oněch 19 procent voličů, úspěch by se možná na jeho stranu nepřiklonil. Michálek však nesouhlasí. Podle něj by na senátorské křeslo dosáhl i v případě vyšší volební účasti. „Nevnímám svůj mandát jako slabý,“ zdůraznil.
Popřel i spekulace, že by kdy požádal nějakého senátora o podporu své případné prezidentské kandidatury. A ani žádat prý nebude. Možnou prezidentskou kandidaturu v budoucích letech nicméně senátor nevyloučil.
Ufon s podivnými ideály?
Michálkovi kritici jej považují za „ufona“ pro jeho „podivné ideály“. Na otázku, zda se v Senátu přizpůsobí ostatním, či půjde proti zdi, měl jasno. „Jsem schopen si obhájit věci, za kterými si stojím,“ prohlásil s tím, že nezáleží na tom, že má pouze jeden hlas, ale na síle argumentů. „Doufám, že se najde podpora na kontroverzní návrhy v boji proti korupci,“ zadoufal Michálek.
„Lidé mě volili jako pana Michálka. Nejsem lidovec, pirát, ani zelený, jsem Libor Michálek,“ řekl o své nestrannosti v Senátu, kterou si hodlá dle svých slov zachovat i nadále. Připouští však, že bude podporovat ty strany, které bojují proti korupci, jako jsou právě piráti, zelení či lidovci.
Za prezidentku by chtěl Fischerovou
Členství mu prý žádná politická strana nenabídla, právě proto, že vždy svou nezávislost zdůrazňoval. Vstoupit hodlá do senátorského klubu jménem Klub pro obnovení demokracie, kde prý nehrozí, že by někdy převládl nějaký stranický zájem, protože její členové jsou především nezávislí kandidáti.
A koho by rád spatřil v čele republiky? „Hodnotově je mi nejbližší Táňa Fischerová,“ prohlásil a vyjádřil lítost nad tím, že odmítla kandidovat novopečená senátorka Eliška Wagnerová.
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: nem