V Itálii podle komunistů dopadá na mladé nezaměstnanost a další sociální problémy. Středolevá koalice pod vedením lídra Demokratické strany Piera Luigi Bersaniho ale nezískala dostatečnou podporu.
Kdo je na sociálních sítích, může ovlivňovat volby
Ti, kdo ovládají sociální sítě, tak mají velkou možnost ovlivňovat voliče, tvrdí Věra Flasarová, vedoucí Oddělení mezinárodní politiky ÚV KSČM.
V Itálii je teď patová situace. Bersani se teď bude muset pokusit získat na svou stranu některé ze zvolených členů Hnutí pěti hvězd. Grillovo uskupení ale odmítá jakékoliv politické strany. Mohou tedy nastat nové volby, ve kterých by tato strana mohla ještě víc posílit.
Musíme lépe pochopit českou mladou generaci
Ponaučením pro KSČM je, aby se snažila o lepší pochopení mladé generace a oživení aktivity na sociálních sítích. „Neboť je zřejmé, že nové technologie dokáží ovlivnit i „revoluce“ a volby,“ připomíná Flasarová.
Podle Flasarové je zároveň velmi důležité nepodceňovat malé strany, které mohou ve volbách náhle zazářit. Pokroková levice by se také měla snažit o vzájemnou podporu.
Italské parlamentní volby nepřinesly žádné politické formaci potřebnou parlamentní většinu k pohodlnému vládnutí. To vyvolalo pochyby o vytvoření stabilního kabinetu a obavy evropských partnerů a finančních trhů z dalšího vývoje v zemi. Italský a evropský tisk předvídá Itálii delší politickou nestabilitu. Spekuluje se také o možnosti nových voleb.
Ptejte se politiků, ptejte se Vašich volených zastupitelů, pište, co Vám osobně vadí. Registrujte se na našem serveru ZDE.
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: vfe