„Jsou ve svízelné situaci už od devadesátých let. Tehdy je před obrovskou živelní katastrofou nezachránily ani masivní hráze vybudované kolem řek. Od roku 1994, kdy napadlo přes tisíc milimetrů srážek přes noc, se ta země už nevzpamatovala. Projevil se ale dvojí metr k podobným pohromám: Spojené státy zpočátku odmítaly poskytnout pomoc, protože by se dostala do rukou vojáků,“ myslí si Ransdorf.
Komunisté ale odmítají, že by např. hospodářství KLDR dokazovalo nesmyslnost jejich programu. Nemají prý totiž plánované hospodářství. Ale ani kapitalismus. „Ten také ne. Jde o specifickou situaci odpovídající asijským despotickým tradicím. Když tam přijedete, máte pocit, že jste se ocitl na dvoře nějakého čínského císaře nebo spíš jeho mladšího bratra,“ vysvětluje Ransdorf.
Kondolence od KSČM pro KLDR po smrti Kim Čong-ila je prý nedorozuměním. „S textem kondolence si pohrála korejská strana. Vím, jaký text odešel ze zahraničního oddělení KSČM a jaký Severokorejci zveřejnili. Předseda se zpočátku nebránil, protože mu to připadalo trochu trapné,“ tvrdí europoslanec.
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: joh