Kubera vypráskal ty, co žalují Klause: Jak esenbáci za totáče. Máte strach, co?

27.02.2013 15:16 | Zprávy

ROZHOVOR Chystaná žaloba na Václava Klause pro velezradu je podle senátora Jaroslava Kubery vedena nenávistí k prezidentovi a snahou co nejvíce ho ponížit. Člen grémia ODS si myslí, že se strana konečně začíná probouzet a chovat se ke koaličním partnerům, jak měla od začátku. Výjimku představuje jen zločin Marka Bendy, který vymyslel šestičlenný klub Karolíny Peake.

Kubera vypráskal ty, co žalují Klause: Jak esenbáci za totáče. Máte strach, co?
Foto: Hans Štembera
Popisek: Senátor Jaroslav Kubera

Čím si vysvětlujete, že vaši kolegové v Senátu do návrhu ústavní žaloby na prezidenta Václava Klause pro velezradu zařadili vedle novoroční kontroverzní amnestie ještě čtyři další skutky?

Myslím, že se amnestie neukázala jako příliš nosná, že by to byl bod, na kterém by se to dalo vyhrát. Tak na to šli metodou esenbáka za totáče. Ten když vás nedostal na lékárničku, tak vás dostal na sjeté gumy. A když ne na sjeté gumy, tak našel, že vám nesvítí jedna žárovička v brzdovém světle. Nakonec vždy něco našel, aby vám mohl proštípnout kupón, což už dnes naštěstí není. A s tou ústavní žalobou pro velezradu je to stejné. Ti, co ji chtějí podat, nejsou vedeni žádnými světlými úmysly. Jsou vedeni jen nenávistí k prezidentovi a chtějí udělat všechno pro to, aby ho co nejvíce ponížili, což ostatně v Čechách není nic tak zvláštního.

Překvapuje vás, že konec druhého prezidentského mandátu je provázen takovými projevy nejen ze strany politiků, ale i dalšími odpůrci Václava Klause, kteří kupříkladu na Hradčanském náměstí v Praze chystají na 7. března happening k jeho odchodu z funkce a do Vltavy budou házet jeho figurínu?

To by nevadilo, jsme svobodná společnost. Ale mě spíš mrzí, že někteří z těch, kteří by bez Václava Klause byli absolutní nuly a kteří mu lezli do zadku celá léta, jsou mezi těmi, co ho dehonestují. To je hodně zvláštní, ale zároveň je to součást celkové té atmosféry nenávisti, která tady v té zemi panuje, viz třeba prezidentská volba.

Je to možná symbolické tím, že právě v únoru, když vzpomínáme na komunistický puč a studenti v jižních Čechách, v Karlových Varech a jinde demonstrují, tak se nám tady pomalu ten totáč znovu rodí a objevují se totalitní móresy. Když bývalá ústavní soudkyně řekne v souvislosti s podpisy pod návrh ústavní žaloby, že si mají sociální demokraté ve svém klubu udělat pořádek, tak tato věta hovoří za všechno. A oni si ho také udělali a nakonec těch sedmadvacet podpisů sehnali.

Tento článek je uzamčen

Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: Jiří Hroník

Tomio Okamura byl položen dotaz

Prý se nebráníte jít do koalice s ANO

Zajímalo by mě, co je pro vás přijatelný kompromis pro sestavení společné vlády a co jsou body z vašeho programu, ze kterých neslevíte?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

"K snídani byla vejce," napsali jste na sociální síti. Sociolog Herzmann ukazuje, co s tím pak provádí politický marketing

21:05 "K snídani byla vejce," napsali jste na sociální síti. Sociolog Herzmann ukazuje, co s tím pak provádí politický marketing

ROZHOVOR Marketing může sloužit k boji o moc. Vydatně mu v tom pomáhají moderní technologie. Díky je…