Levicový autor předhodil Nečasovi kravíny

17.04.2013 7:21 | Zprávy

Přispěvatel levicového serveru Britské listy Milan Daniel se ve svém článku pozastavuje nad tím, že se premiér Petr Nečas (ODS) stará o Ústav pro studium totalitních režimů místo toho, aby si všímal podstatných věcí, jako je třeba zánik zemědělských družstev, takzvaných kravínů, kvůli čemuž se nyní musíme pídit po původu masa a kupovat často nekvalitní zahraniční mléčné výrobky.

Levicový autor předhodil Nečasovi kravíny
Foto: Hans Štembera
Popisek: Bývalé JZD tu hospodařilo po svém

"Nevím, kolik je v zemi české, markrabství moravském a vévodství slezském bývalých kravínů. Kravínů, které spolutvořily páteř českého zemědělství. Kravínů, v nichž bylo ustájeno takové množství hovězího dobytka, že se obyvatelé historických zemí nemuseli ptát na původ masa, pili české mléko a máslo, byť téměř jediné na trhu, vonělo," píše Daniel.

Raději řeší ÚSTR a kravíny mizí

Podle autora by právě takové problémy měly trápit premiéra Nečase, potažmo celou vládu. "Premiér této země nemá starost o kravíny. O to větší ji má o to, aby se Ústav pro studium totalitních režimů nedostal do nesprávných rukou," vyčítá Daniel předsedovi vlády.

"Mohlo by se totiž mj. zjistit, že ten totalitní režim na jedné straně sice zavíral lidi za jejich nekonformní názory, na straně druhé ale například zajišťoval obyvatelům této země potravinovou soběstačnost. Což není správné, odporuje to zákonu trhu," píše ironicky autor.

Vyjadřuje tak svou nespokojenost se současnou situací, kdy "všechny ty málo produktivní Božky a jejich Lojzové se musí přizpůsobit a pak samozřejmě jinou práci najdou. Jen nesmí být líní se za ní z těch svých domečků, které si za totality postavili, stěhovat. Jen se musí v moderních skladech a montovnách podvolit požadavkům trhu práce. Výživu mají zajištěnou levnými poživatinami s optimální skladbou, povolenou hladinou éček a kaloricky hodnotnou," popisuje Daniel.

Nestačí jen žehrat

Závěrem autor příspěvku vyzývá všechny ty, kterým výše naznačené není lhostejné, aby se dle svých možností hromadně vzepřeli a opřeli znovu nohama o tuto zem a rukama o svoji práci.

"Není to nemožné. Ale abychom změnili situaci nejen na vlastním dvorku, musíme nejen žehrat, ale dostatečně chtít," uzavírá Daniel pro Britské listy.

Ptejte se politiků, ptejte se Vašich volených zastupitelů, pište, co Vám osobně vadí. Registrujte se na našem serveru ZDE.

Tento článek je uzamčen

Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: adr

Ing. Radim Fiala byl položen dotaz

NEODVOLÁM! NECHCEME TU „CHIRURGY“ Z DOVOZU!

Proč máte slovo chirurgy v uvozovkách? Co tím sloganem vlastně chcete říci? A ještě by mě zajímalo, nic osobního, ale proč, když tento slogan používáte všichni členové, tak policie chce stíhat jen Okamuru? Vím, že je předsedou, ale co.

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

"K snídani byla vejce," napsali jste na sociální síti. Sociolog Herzmann ukazuje, co s tím pak provádí politický marketing

21:05 "K snídani byla vejce," napsali jste na sociální síti. Sociolog Herzmann ukazuje, co s tím pak provádí politický marketing

ROZHOVOR Marketing může sloužit k boji o moc. Vydatně mu v tom pomáhají moderní technologie. Díky je…