Zda je verdikt pravomocný, ale podle Daňhela není jasné. Vrchní soud totiž v kauze H-System, ve které zastavil stíhání obžalovaných, řekl, že jeho verdikt je pravomocný a že žalobci nemají právo podat stížnost. Vrchní státní zastupitelství v Praze se ale naopak domnívá, že možnost podat opravný prostředek má. Spor by měl rozhodnout Nejvyšší soud. Daňhel také dodal, že stížnost v tomto případu zatím podána nebyla, nicméně je pravděpodobné, že tak žalobkyně učiní.
Šlo o zpronevěru
Amnestie vyhlášená na Nový rok prezidentem Václavem Klausem se mimo jiné týká stíhání, která se táhnou více než osm let, u nichž sazba nepřevyšuje deset let vězení.
Obžaloba muže vinila ze zpronevěry, podle prvoinstančního senátu se však dopustili porušování povinnosti při správě cizího majetku. Všichni tři vinu odmítají. Městský soud všem uložil také náhradu mnohamilionové škody a každému i sedmiletý zákaz výkonu funkce statutárního orgánu, prokuristy, makléře a správce portfolia v obchodních společnostech zabývajících se obchodem s cennými papíry.
Bývalý ředitel, prokurista a člen představenstva PI Tejkal a bývalí členové dozorčí rady a portfolio manažeři PI Kukla a Papoušek podle spisu v roce 2000 zastavili cenné papíry a finanční prostředky klientů PI u amerických společností, jejichž prostřednictvím firma obchodovala na americkém akciovém trhu. Šlo o obchodníka s cennými papíry A. B. Watley a firmu Penson Financial Services (PFS), která pro první společnost obstarávala například vedení účtů. Penězi a akciemi PI ručila za úvěry, které od amerických společností získala. Klienti k tomu podle obžaloby nedali souhlas, trojice prý navíc předstírala, že jde o majetek PI.
Ptejte se politiků, ptejte se Vašich volených zastupitelů, pište, co Vám osobně vadí. Registrujte se na našem serveru ZDE.
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: joh