Naše civilizace zanikne a s ní i tento národ, účtuje poslanec ODS

30.04.2012 6:46 | Zprávy

ROZHOVOR Poslanec ODS Jaroslav Plachý souhlasí s hlavní myšlenkou knihy amerického paleokonzervativního autora Pata Buchanana, že Západu a jeho národům díky vymírání původního obyvatelstva a invazi imigrantů hrozí zánik. Demografická krize je způsobena krizí morální a opuštěním křesťanských kořenů civilizace.

Naše civilizace zanikne a s ní i tento národ, účtuje poslanec ODS
Foto: archiv
Popisek: Jaroslav Plachý, poslanec ODS

Vy jste v jednom svém komentáři citoval knihu amerického paleokonzervativního politika a publicisty Patricka Buchanana Smrt Západu. Myslíte si, že této naší civilizaci hrozí zánik, smrt?
 
Pat Buchanan má bezesporu pravdu. Ono se o tom moc nemluví, protože to není moc populární, ale celý bývalý křesťanský Západ, spíše tedy postkřesťanský Západ připomíná usychající strom, který má uťaté kořeny. Pokud Západ bude mít průměrnou porodnost 1,2 dítěte na jednu ženu, tak de facto páchá autogenocidu či sebevraždu svých národů a nemá žádnou šanci na přežití a nemá budoucnost. Jen pro udržení populace je nutné 2,1 dítěte na ženu. Vymírání je jedna z hlavních příčin všech našich současných problémů. Souhlasím s kardinálem Dominikem Dukou, že na počátku je morální krize, krize hodnot, která vyvolala krizi demografickou. Demografická krize vyvolává krizi ekonomickou a sociální. Je těžké zvyšovat výkon ekonomik, když obyvatelstvo stárne a vymírá. Nyní jsme v situaci, kdy je velmi obtížné to napravit. Naše vláda dělá hodně pozitivního tím, že se snaží stabilizovat státní rozpočet, teď slíbila, že přijde s prorůstovými opatřeními, ale pro koho ten růst bude, pokud český národ vymře? Měla by se podpořit pronatální politika, protože pokud neobnovíme růst co do počtu obyvatel, růst národa, tak celá ekonomika a společnost zkolabuje.


 
Bylo by tedy dobrým řešením v rámci pronatální politiky rodinám s dětmi třeba za každé dítě percentuálně snižovat daně či provést důchodovou reformu tak, že by se dětem strhávalo určité procento z příjmu na důchod jejich rodičů? Rodičům by se tak vyplatilo mít více dětí a byli by motivováni investovat do jejich vzdělání, aby pak měli dobré důchody.
 
My jsme v roce 2006 šli do voleb s takzvanou mezigenerační solidaritou, která měla znamenat asignaci části sociálního pojištění dětí na úrovni deseti procent, které mělo být směřováno rodičům. Z těch deseti procent zbylo, tuším, jedno procento. Je škoda, že se původní záměr nepodařilo uskutečnit. Oficiální odhad nákladů na výchovu jednoho dítěte do dospělosti je kolem dvou milionů korun. Já jsem vychoval čtyři děti. Každému jsem zaplatil vysokou školu. To je další půl milionu na dítě navíc. Čili jsem do dětí investoval nějakých deset milionů. Deset milionů, které jsem investoval do budoucnosti této země, protože moje děti platí daně a přispívají na sociální a zdravotní.

Důchodový systém je v současnosti průběžným systémem. Ti lidé, kteří děti neměli, tak za ty miliony budovali chaty, kupovali si auta, jezdili na luxusní dovolené a tak dále, teď stojí společně se mnou na prahu důchodu a chtějí stejné důchody jako ti, kteří děti měli a nemohli si dovolit takový luxus. To, co oni tehdy platili, neplatili na sebe, ale na důchody svých rodičů, na jejich důchody se již nedostává, protože neměli děti. Čili moje děti budou živit ty, kteří děti mít mohli, ale neměli a užívali si. Myslím si, že důchodový systém by tu základní spravedlnost, tedy investici rodičů do svých dětí - do svého stáří měl více zohlednit. Jedno procento je výsměch všem rodinám, které si odtrhávali od úst a vychovali děti. Skoro bych řekl, že mít děti se v dnešní době nevyplácí. To je bludný kruh, který když nerozetneme, tak na to doplatí celá naše západní společnost.

Tento článek je uzamčen

Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: Lukáš Petřík

Mgr. Jana Zwyrtek Hamplová byl položen dotaz

Výměna manželek

Myslíte, že je problém v pořadu? A co třeba sociální sítě, kam rodiče často dávají fotky svých dětí bez jejich souhlasu? Nebo třeba videa, která s nimi točí a dávají na internet? To nemyslíte, že je třeba řešit spíš, než jeden pořad?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

"K snídani byla vejce," napsali jste na sociální síti. Sociolog Herzmann ukazuje, co s tím pak provádí politický marketing

21:05 "K snídani byla vejce," napsali jste na sociální síti. Sociolog Herzmann ukazuje, co s tím pak provádí politický marketing

ROZHOVOR Marketing může sloužit k boji o moc. Vydatně mu v tom pomáhají moderní technologie. Díky je…