Naši senátoři restituce podpoří, říká Bělobrádek

11.08.2012 13:27 | Zprávy

Předseda KDU-ČSL Pavel Bělobrádek zkritizoval v rozhovoru pro deník Právo současnou vládu, uvedl ale, že jeho strana bude hlasovat pro církevní restituce v Senátu. Neúspěch ve volbách 2010 zavinili podle něj jeho předchůdci, proto se nyní strana snaží přiblížit lidem.

Naši senátoři restituce podpoří, říká Bělobrádek
Foto: KDU-ČSL
Popisek: Předseda KDU-ČSL Pavel Bělobrádek

„Je třeba poukázat na to, že to, co dělá současná vláda, je ostudou pravice. Její kroky nejsou pravicové – jsou špatné, a někdy i hloupé. Takže větší programový průnik bychom našli u ČSSD,“ odpověděl Bělobrádek na otázku, zda je mu bližší ODS či ČSSD.

Za volby 2010 může Kalousek

Bělobrádek zdůraznil, že církevní restituce již dávno schválil Ústavní soud. „Debata je nad konkrétními věcmi, především nad finančním vyrovnáním. Tam se dá určitě diskutovat, jaká má být míra. Je to dohoda sedmnácti církví a náboženských společností se státem a my vítáme, že po 22 letech už konečně tato norma prošla Sněmovnou. Předpokládám, že naši senátoři tento návrh podpoří,“ uvedl předseda KDU-ČSL.

To, že se lidovci nedostali v roce 2010 do Poslanecké sněmovny, byla podle Bělobrádka chyba jeho předchůdců včetně současného ministra financí Miroslava Kalouska. Do budoucna chce KDU-ČSL posunout víc lidem, přijmout některé změny současné společnosti, např. to, že mnoho lidí dnes nežije v manželství.

V Praze 2 kandiduje do Senátu Libor Michálek, na jeho podpoře se shodli lidovci se zelenými, ale také s piráty. „Ty rozdíly jsou určitě i mezi námi a Stranou zelených. S piráty už máme konkrétní komunální zkušenost, kandidovali jsme společně v jednom pražském obvodu. Pan Michálek nezosobňuje program jednotlivých stran, to by skutečně bylo nemožné a bylo by to neslučitelné. Dohodli jsme se na širší podpoře, bylo to přání i pana Michálka, protože nechtěl kandidovat jako stranický kandidát,“ vysvětlil Bělobrádek.

Tento článek je uzamčen

Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: joh

Jaký je váš názor na návrh zákona o pokutách za lživou a urážlivou kampaň?

Já třeba ten návrh dost dobře nechápu. Kdo by jako měl posuzovat případné lži v kampani? A jak se pozná, že jde o kampaň a ne třeba jen o (lživé) vyjádření politika mimo kampaň? Není ten návrh zákona dost gumový, jakože pokuta za lhaní bude hrozit jen v kampani? Navíc jestli někdo lže není to vlastn...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

"K snídani byla vejce," napsali jste na sociální síti. Sociolog Herzmann ukazuje, co s tím pak provádí politický marketing

21:05 "K snídani byla vejce," napsali jste na sociální síti. Sociolog Herzmann ukazuje, co s tím pak provádí politický marketing

ROZHOVOR Marketing může sloužit k boji o moc. Vydatně mu v tom pomáhají moderní technologie. Díky je…