Nejsme žádní stahovači nelegálních dat z internetu, ujišťují Piráti. A čekají úspěch

08.09.2013 6:30 | Zprávy

Mezi 3,5 až 4 procenty odhaduje Česká pirátská strana svůj úspěch v letošních parlamentních volbách. Sází na vzájemnou pomoc, dobrovolnictví a krátká kampaň je pro ně optimální. To pro ParlamentniListy.cz řekl při příležitosti celostátního fóra, které se konalo v Plzni jejich „staronový“ předseda Ivan Bartoš.

Nejsme žádní stahovači nelegálních dat z internetu, ujišťují Piráti. A čekají úspěch
Foto: Hans Štembera
Popisek: Expředseda České pirátské strany Ivan Bartoš

V Plzni sází na studenty, nikoliv na montovny

Podle plzeňského lídra Adama Šoukala jsou regionální kandidátky již vesměs známé. „Kde to nebude nutné, plný počet kandidátů neřešíme. Na Plzeňsku to ale bude. Objeví se tu řada lidí ze západočeské univerzity, lidé činí v kultuře, a nepůjde jen o naše členy.“ V celé republice má tato strana necelých 300 členů, avšak registrovaných příznivců je kolem 2000. Při měření příznivců na facebooku jim dokonce vychází druhé místo.

„Naše kampaň, která odstartuje 10. září, bude kontaktní a levná, spoléháme na řadu nadšenců a dobrovolníků. Na účtě máme půl miliónu,ale to zdaleka neutratíme  -plánujeme využít tak 150 tisíc,“ říká Bartoš. „ Hlavní body máme tři – předně svobodný přístup k informacím, pak demokratická reforma- například odvolatelnost politiků nebo snížená hranice promístní referenda. Třetím bodem pozornosti je tzv. znalostní ekonomika. Podle vedení strany, což je předseda a čtyři místopředsedové, se do týká orientace na vyšší kvalifikaci. „Montovny přidanou hodnotu státu nedávají,“ konstatuje plzeňský lídr Šoukal.

Demokracie po pirátsku

„Zapojit se u nás může každý člen,“  seznamuje s vnitrostranickým životem Bartoš. „volby i návrhy jsou vždy on-line a přijít může každý člen, nemáme žádný systém výběrů, okresních a krajských konferencí a další nesmyslná síta.  Každý kandidát musí mít alespoň padesátiprocentní souhlas členské základny v kraji. Myslím, že budeme zajímaví pro řadu menších stran, například Babišovo ANO nám nikdy nohy nepodráželo a snad se domluvíme i s dalšími. Jsme plni očekávání, máme jak se říká v nose dobrý výsledek. Nejsme žádní profesionálové a aparátníci, a to je určitě pro voliče- začátečníky, velmi zajímavé. Sázíme na dobrovolnosti, na transparentní dary a billboard budeme mít v republice asi jediný – v Praze, a ten nám poskytne jeden příznivec. „

Česká pirátská strana má společně se zelenými jednoho senátora, a tím je populární Libor Michálek. Ten právě ve spolupráci s Oldřichem Kužílkem intenzivně pracuje na novele autorského zákona. O jeho úpravu –především v termínech či sankcích, se snaží již od roku 2003.

Tento článek je uzamčen

Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: Václav Fiala

Tomio Okamura byl položen dotaz

Ukrajinci

Myslíte, že se vůbec někdy Ukrajinci, co sem za poslední dva roky přišli na Ukrajinu vrátí? I kdyby skončila válka, já mám dojem, že tu už zůstanou na trvalo. Zabýváte se v SPD nějak tím, co by se stalo, kdyby tu zůstali?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

"K snídani byla vejce," napsali jste na sociální síti. Sociolog Herzmann ukazuje, co s tím pak provádí politický marketing

21:05 "K snídani byla vejce," napsali jste na sociální síti. Sociolog Herzmann ukazuje, co s tím pak provádí politický marketing

ROZHOVOR Marketing může sloužit k boji o moc. Vydatně mu v tom pomáhají moderní technologie. Díky je…